• |
ide | kryesore

Porti i Durrësit. PS miraton me 74 vota marrëveshjen me Alabaar

-Instant, Të fundit

Mazhoranca ngriti kartonat pas mesnate dhe me 74 vota beri te mundur kalimin e projektligjit për portin e Durrësit. Kundër ishin vetëm votat e opozitës. Megjithatë votat e socialistëve mjaftuan për kalimin e marrëveshjes me duke i hapur rrugën për implementimin e marrëveshjes me Alabbar qe do ndertoje në një sipërfaqe trualli prej 812 600 m2, toke publike. Vete Rama zgjodhi te mos qe ne salle pee te votuar.
16 Comments

  1. Suksese jorgo, edhe nje suvlak sot per ty, por, tani je edhe me i varfer, nese neser do duhej shitur dicka ne kohe te keqe , tani ske as ca shet. Kohe te liga. Por ti ha suvlak sot, neser je teper, pasurite e.shqiperise mbaruan, ska mbetur gje per tu marre, do ngelesh pa pune a ziu ti, nejse ti edhe gjen pune me noi call center te agroni, po ato me 111 emra jane ne mes te rruges

   1. S’e kuptova pse jam sot me i varfer?! Se do te hidhen 2 miliarde Euro ne nje zone qe sot eshte me hekurishte e karkasa anijesh te vjetra?! Se vetem shifra e investimit qe do te behet ne infrastrukture ne Durres, ja kalon asaj te 30 viteve nga te gjitha qeverite se bashku?! Se do te ndertohen nje marine dhe apartamente luksoze qe do te sjellin njerez te pasur ne Shqiperi qe gjithashtu do te shpenzojne parate e tyre verdalle? Se do te zhvillohet turizmi? Se do te rritet punesimi? Se Durresi do te futet ne hartat e Krocierave dhe Yacht-eve?

    Me cfare makine llogaritese i ke bere llogarite?

 1. Nuk besoj se do e beje dot, do rrezohet nga BE nepermjet publikimeve te skandaleve..tashme ky i lau duart me kete popull, do kete hesape me BE & USA! Dhe nuk ka bir kurve e psikopat qe u reziston atyre, US nuk thote “duhet te japesh doreheqje”, por “do japesh doreheqje”! Shfaqja filloi, mbahuni fort rilindas te dhjere!

 2. Suksese nga fitorja ne fitore deri ne shkatarrim total.
  Suksese per zhdukjen e nje porti dhe nje trashegimie mijeravjecare ne kembim te pallateve e dyqaneve.
  Suksese o hajduteri bukeshkale zaberhana e maskarenj qe po shqyeni dhe nje cope tjeter nga kufoma shqiperi.

  1. Fstkeqesisht ne shqiperi vjedhja korrupsioni narkotrafiku jane si kancer ne fazen e fundit. Por mund te mbijetoje si narkoshtet. Jemi de fakto narkoshtet por jo de jure, de jure kur te na heqi vize europa. Shembuj narkoshtetesh ka plot ne amerike latine kolumbi, bolivia, nikaragua etj por ka dhe si haiti.
   Rruga drejt haitit eshte e hapur, dhe per kete kam nje falenderim per stafin e rruges se elbasanit, vecanerisht Lu peshkatari dhe Kimete piththara. Kontributi i tyre eshte sinjifikant ne hashashizimin dhe narkoshtetin e rames. Lejet e ndertimit ne tirane jane aq te shumta a thua se popullsia po dyfishohet, ne takt po ikin gjysma, tirana si lavatrice gjigande e narkoshtetit te rames.

   Fatkeqesisht po shkon drejt vdekjes klinike. Serbet ja dolen perseri te na bejne shembull si popull i paafe primitiv dhe kriminel, enver hoxha dhe rama jane 2 varrmihesit e shqiptareve

   1. Enveri shkaterroi Shqiperine???

    Po 500 here dem me te madh beri Saliu per ate pune me Ramen qe eshte plehra nr 1.

    Edhe sot mbahesh me hidrocentralet e Enverit.

    Do ishte GDP e Shqiperise 300% me e larte po te mos ishin shkaterruar ato fabrika.

 3. Taulantit po i qihet motra ju merziteni per nje port.
  Vari karet. Ai qytet ka ik per lesh si shume te tille ne qelbistan.
  Ka filluar ti pelqej kari edhe lindites edhe vasilikes. Alqis.

 4. Nuk eshte ne salle pasi neser kur ti prihet mandata do thote qe me gjeni nje dokumet qe une e kam vatuar ate ligj.

 5. Shqiptaret ku me pak e ku me shume jane pidha some por ne perfundim jane sahanlepiresa te pushtave qe qeverisin. Kjo sjellje ndaj te fortit qe ne fakt eshte nje zorraxhi do ta coje per lesh kari kete vend.
  Do beni shtet me spiuna hajdute fshatarepolice fshatareoficere profesoraspiuna akademikebole kurva dhe bythqira?!?!?!?!?!?

 6. Ju te Foltores mos u merzisni shume.

  E dime qe cdo lajm i mire per vendin per ju eshte nje lajm i hidhur, por beni durim edhe per 3-4 mandate te tjera.

  1. Orgji bythore pa limit edhe per 4 mandate.
   Por arqen arixhi hajmutin duhet ta merrni ne festa se duhet ti qi grate partise. Alqis bllakos palikaris.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.