• |
ide | kryesore

Arben Imami për Portin e Durrësit: Grabitje e madhe!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-Ministri i Mbrojtjes, Arben Imami e ka konsideruar projektin e Portit të Durrësit si një graitje të madhe.


Në një intervistë për emisionin “Kjo Javë”, ai tha se në këtë projekt nuk ka garë, teksa ata që e mbrojnë ndërtimin e portit i quan si “koalicion grabitqar”.


“Vlerësimet tërësore janë të vështira, nuk mendoj se po shkojnë punët mirë, por flas si qytetar jo si politikan,. Është një pushtet i pakontrolluar, një grabitje totale, s’ka lidhje me korrupsionin se ka pasur dhe do ketë gjithmonë, por PD po i bën këto punë, denoncimet për grabitjet e Portit.

Një nga portet e mëdhaja ku janë investuar gjithë këto vite qindra mln euro, merret dhe falet… Duke lënë mënjanë kush po e bën… Është grabitje dhe nuk ka garë, bravo atyre që e mbajnë, është koalicion grabitqarë dhe ata që i kundërvihen kanë guxim.

Kryeministri jonë nuk përgjigjet për asgjë, por vetëm shanë. Ka zgjedhur mënyrën e sulmit dhe denigrimit dhe ne duhet ta themi që Shqipëria është duke u zbrazur. Ka rënë numri i nxënësve nëpër shkolla”, u shpreh Imami.


2 Comments

  1. /… i quan si “koalicion grabitqar”./

    E thënë thjesht e saktë! Këto janë pasojat e fajeve të mëparshme të opozitës.

    *Do të doja të të shihja më të përfshirë në politikë Beni. Je ndër të rrallët politikan/njeri me integritet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.