• |
ide | kryesore

Elon Musk: The Simpson parashikoi blerjen e Twitter

-Instant, Paparazzi, Slider

Elon Musk ka publikuar një episod të vitit 2015 nga sitcom-i i animuar i Fox që me sa duket la të kuptohet për marrjen e tij në Twitter.


“Simpson’s parashikon që të blej Twitter S26E12”, shkroi Musk në Twitter. Episodi, i titulluar “The Musk Who Fell to Earth”, fillon duke treguar Lisa Simpson duke u kujdesur për një shtëpi zogjsh me një shenjë që lexon “Home Sweet Home”. Ajo po ushqen zogj të vegjël kur një shqiponjë i vret.


Ndërsa shqiponja fluturon në distancë, Musk mbërrin me raketën e tij. Zjarri nga avioni djeg shqiponjën. “Ruajeni veten, familje. Ne jemi gati të takojmë një qenie me inteligjencë shumë më të madhe se e jona”, thotë Homer Simpson. Kamera kalon në një shtëpi të re zogjsh të avancuar teknologjikisht që ka tërhequr disa zogj. “Unë mendoj se njerëzimi dëshiron ndryshimin e saj një herë në një shtëpi zogjsh,” thotë Lisa.

The Simpson kanë qenë prej kohësh të njohur për parashikimin e të  ardhmes. Fansat janë gjithashtu të bindur se shfaqja parashikoi barazimin  0-0 të Kupës së Botës 2022 të Anglisë dhe Amerikës që u luajt të premten.

Në episodin e vitit 1997 “The Cartridge Family”, familja shikon një reklamë televizive për një ndeshje që do të përcaktojë “cili komb është më i madhi në Tokë”, por vetëm disa sekonda pas veprimit, Homeri dëgjohet duke bërtitur “i mërzitshëm!” Një numër parashikimesh të tjera që përfundimisht dolën të vërteta përfshijnë kandidimin presidencial të Donald Trump në 2024./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.