• |
ide | kryesore

Kim Jong: Synojmë ndërtimin e forcës më të madhe bërthamore

-Instant, Arkiva, Planet, Të fundit

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un po planifikon të ndërtojë forcën bërthamore “më të fuqishme në botë”, njoftoi të dielën agjencia shtetërore e lajmeve KCNA.


“Qëllimi përfundimtar prapa programit bërthamor të Koresë së Veriut ishte të zotëronte një forcë absolute, të paparë në shekull,” tha Kim.


Urdhri vjen pas asaj që Koreja e Veriut tha se ishte një provë e një lloji të ri të raketës balistike ndërkontinentale (ICBM) më 18 nëntor, raporton CNN.

Raketa ishte një Hwaseong-17, sipas KCNA, një raketë e madhe që teorikisht është e aftë të dorëzojë një mbushje bërthamore në kontinentin e Shteteve të Bashkuara.

Kim lavdëroi zyrtarët që zhvilluan raketën e re.

Ai e quajti raketën arma strategjike më e fortë në botë dhe tha se ajo përfaqësonte një hap të mrekullueshëm përpara në zhvillimin e teknologjisë së mbushjes së mbushjeve bërthamore mbi raketat balistike.


6 Comments

 1. Ky eshte Sali Berisha, versioni ekstrem.

  Enver Hoxha, Stalini… Anti-Perendimore. Anti SHBA vecanerisht. Dhe te imagjinosh qe aty ngjitur ka Korene e Jugut dhe Japonine qe kane perqafuar plotesisht modelin tone.

  Te gjithe diktatoret kane nje vecori: i kundervihen demokracise dhe kapitalizmit dhe i marrin shpirtin popullit te tyre nderkohe qe vete jetojne sikur te ishin ne Kapitalizem.

  Gjithesesi na duhesh Kim. Botes i duhet qe super-villain. Qe te kuptoje cfare eshte e mira dhe e keqja.

  1. Ti do jesh nga ata lehenat e LGBT dhe spuinat mavi te Ambasades Amerikane? Per cfare kapitalizmi dhe dhjerokracie e ke fjalen se kapitalizmi eshte sistem i deshtuar qe kalon ne fashizem. Sot ka vetem oligarki dhe monopole ne Petendim ku bisneset e Vogla mbyten me taksa dhe Korporatat e medha jo vetem qe nuk paguajne taksa por marrin dhe triliona dollar bail out nga leket e taksa paguesve. Per cfare dhjerokracie e ke fjalen ti? Tami cdo gje ne perendim eshte fashizem ku po fole dicka kunder Rrymes qeveritare quhesh terrorist i brendshem dhe si dihet mga ta zhdukin trupin. Shko gjej Seith Reich dhe shume ga,etare apo njerez te tjere si jane zhdukur. Ne Amerile Korrupsioni eshte i ligjeruar dhe ku blerja si lope e politikaneve nga veta apo korporata quhen Political Donation ose Dhurata politike. Dhurata ne pidhit te masese tyre. Temos flas tani per diktaturen e homove dhe te transve qeduan te kthejne femijete zorr ne crregullime seksuale. Perendimi eshte vendi i degjenerimit dhe i shkaterrimit. Atij Enver Hoxhes ti hash mutin ti pederast i LGBT Sorrosiame

  2. Ky është pidhi i satome!

   Njëlloj si ky kari i koresë komuniste që edhe pse nuk kanë bukë me ngrënë, kërkon të bëhet fuqi bërthamore me barkun bosh e trurin e mpirë nga indoktrinimi, njëlloj si ju plehrat patronazhistë që i shërbeni sistemit edhe më të ndyrë se i enver hoxhës.

 2. Me lejen e pederastave te Sorros, Kim, mos ja q… nonen se i le pa gjume Frrok Cupin, Spartak Ngjelen dhe patronazhistin Kreshnik Spahiu.

 3. Te sheshi te sheshi atje ta shpartallojme Kimin.
  Saliu dhe Mutja jane qelibar.
  Te sheshi te sheshi atje ku hahet preshi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.