• |
ide | kryesore

Mariah Carey: Më pëlqen të luaj rolin e ‘divës’

-Instant, Paparazzi, Slider

Mariah Carey ka folur së fundmi për karrierën e saj. Në një intervistë me W Magazine, Mariah zbuloi se i pëlqen që të luajë rolin e ‘divas’ në industri.


“Ka gjëra për të cilat njerëzit nuk janë të vetëdijshëm.Gjthë kjo “diva” është gjithmonë ajo që njerëzit shohin së pari… Po, unë luaj me të,” shpjegoi ajo. “Dhe po, një pjesë e kësaj është e vërtetë. Nuk mund ta ndihmoj.”


“Po ju cfarë do të bënit nëse do rriteshit me një këngëtare opere për një nënë, e cila shkoi në Juilliard dhe bëri debutimin e saj në Lincoln Center? Ka vetëm një sasi të caktuar që do të shfaqet. Pra, po, është thjesht një dashuri , dhe nganjëherë bëhet me qëllim, dhe ndonjëherë është thjesht, si e dini, një përgjigje”, shtoi Carey.

Ajo gjithashtu foli për “fëmijërinë e saj jashtëzakonisht jofunksionale” teksa zbuloi rrënjën e dashurisë së saj të njohur për sezonin e Krishtlindjeve.

“Kur rritesh me një jetë të rrëmujshme dhe atëherë je në gjendje të kesh këtë transformim ku mund ta bësh jetën tënde ashtu siç dëshiron të jetë? Ky është gëzim për mua,” tha artistja. “Kjo është arsyeja pse unë dua që fëmijët e mi të kenë gjithçka që mund të kenë. Unë dua që ata të jenë në gjendje të kuptojnë se mund të jenë gjithçka që duan të jenë.”

Mariah  filloi sezonin e festave  duke performuar këngën e saj të vitit 1994 në Paradën e Ditës së Falënderimeve Macy në New York City, ku iu bashkuan binjakët ,Moroccan dhe Monroe, të cilët i ndan me ish-burrin Nick Cannon. Ajo po përgatitet gjithashtu të festojë festat me specialen e saj dy-orëshe Mariah Carey: Merry Christmas to All!, e cila do të transmetohet më 20 dhjetor në CBS dhe Paramount+./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.