• |
ide | kryesore

Rama: Njohja përfundimtare do të vijë, Kosova nuk do të presë kaq sa ka pritur

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama tha se njohja përfundimtare e Kosovës do të vijë.


Në fjalën e tij para deputetëve të Kosovës dhe Shqipërisë në Tiranë, kryeministri shqiptar tha se Kosova nuk do të presë gjatë.


“Unë besoj se edhe njohja e saj përfundimtare do të vijë më herët sesa vonë dhe se Kosova nuk do të presë kaq sa ka pritur qysh se ka shpallur pavarësinë për t’u njohur përfundimisht, ndërkombëtarisht dhe për të qenë e pranishme në çdo instancë të gjithë organizimit të përgjithshëm të botës ku ne jetojmë”, tha Rama.


28 Comments

  1. Rama ne rolin e patriotit dhe Taopalla ne rolin e politikanit te ndershem jane 2 nga gjerat me qesharake ne bote. Vetem dramaciteti i Zhelenskit ne rolin e presidentit ukrainas ua kalon.

    1. Koli, Miri,Titi, Blerim, Luan, Roi, Tosi, Enkel, Fatik, Nazim, Olsa, Ademi, Fredi, Klaus, Skenderi, Ergi, Dritan, Mondi, FatjonIgli, Klodi, Poli, Dario, Arber, Qazim, Elton, Ana, Era, Landi thotë:

      Mos na e vini re, jami larva te bodrumit

  2. E tha nga halli. Rama nuk è do kurrrrrrrre bashkimin e Kosoves me Shqiperine por do bente kurban edhe Zahon per bashkimin e Kosoves me Serbine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.