• |
ide | kryesore

Antonio Banderas zbulon aktorin që do donte të luante “Zorro”

Paparazzi, Slider

Antonio Banderas është gati të kalojë maskën. Aktori zbuloi të shtunën se dëshiron që  Tom Holland të vendosë maskën legjendare Zorro nëse ekskluziviteti do të rindizet.


“Tom Holland”, tha ai. “Unë bëra ‘Uncharted’ me të dhe Tom është shumë energjik dhe argëtues dhe e ka këtë shkëndijë gjithashtu. Pse jo?” Antonio deklaroi gjithashtu se do të konsideronte rikthimin në ekskluzivitet.


Aktualisht, nuk ka plane për një rindezje të “Zorro”. Sipas Banderas, në qershor të 2021 regjisori i famshëm Quinton Tarantino iu afrua atij për mundësinë e të bërit një kryqëzim mes “Django Unchained” dhe ekskluzivitetit Zorro.

“Ai sapo erdhi tek unë dhe  thashë: ‘Në duart tuaja? Po” tha Banderas për USA Today.

“Sepse Quentin e ka atë natyrë për të bërë filma të tillë dhe për t’u dhënë atyre cilësi. Edhe nëse bazohen në ato filma të viteve ’60 dhe ’70, ai mund ta marrë atë material dhe të bëjë diçka vërtet interesante.” “Ne nuk kemi punuar kurrë së bashku, por do të ishte mirë për shkak të tij, për shkak të Jamie Foxx dhe për shkak të (të luajturit) Zorro përsëri kur ai të jetë pak më i vjetër. Do të ishte fantastike, qesharake dhe e çmendur”, vijoi aktori./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.