• |
ide | kryesore

Jennifer Lopez, së shpejti një album të ri

-Instant, Paparazzi, Slider

Jennifer Lopez ka zbuluar së fundmi se do të publikojë një album të ri. Njoftimi vjen në përvjetorin e 20-të të  “This Is Me… Then” të vitit 2002.


“Ky album është gjëja më e sinqertë që kam bërë, një kulm i asaj që jam si person dhe si artiste”, tha Lopez për Vogue. “Njerëzit mendojnë se dinë gjëra për atë që më ndodhi gjatë rrugës. Po ata me të vërtetë nuk e kanë idenë, dhe shumë herë e kuptojnë kaq gabim. Ishte një pjesë e imja që fshihte një anë timen nga të gjithë. .”


Albumi i ri premton të përshkruajë “udhëtimin emocional, shpirtëror dhe psikologjik që ajo ka bërë gjatë dy dekadave të fundit”. This Is Me… Now synon të jetë një “projekt emocionalisht i papërpunuar dhe i ndershëm, ndryshe nga çdo projekt që ajo ka prodhuar më parë”. Këngët e paraqitura në albumin e ri janë të frymëzuara nga përvojat e jetës që  artistja shpreson se do të rezonojnë me bazën e fansave të saj globale.

Albumi i ri do t’i japë gjithashtu “projekte të tjera shumë personale” që do të zbulohen më vonë këtë vit. Projekti autobiografik do të ndriçojë gjithashtu “një qendër të vëmendjes në fëmijërinë e saj të vështirë, marrëdhëniet e pasuksesshme dhe udhëtimin e jashtëzakonshëm emocional në të cilin ka qenë”.

Lopez dhe Ben Affleck ishin në lidhje gjatë produksionit të This Is Me… Më pas, dhe ajo ia kushtoi albumin pas publikimit të tij. Ai album përmbante hite si “Jenny from the Block”, “All I Have”, “I’m Glad” dhe “Baby I Love U”. Albumi arriti në vendin e dytë në Billboard Hot 200 dhe shiti më shumë se gjashtë milionë kopje në mbarë botën./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.