• |
ide | kryesore

Ndërtesa më e lartë në botë ndriçohet me flamurin shqiptar (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ndërtesa më e lartë në botë, Burj Khalifa, është ndriçuar me ngjyrat e flamurit shqiptar, duke u “veshur” e gjitha kuqezi. Mbrëmjen e sotme, në nder të 28 nëntorit, ditë që përkon me 110-vjetorin e Pavarësisë së shtetit shqiptar, tek ndërtesa është projektuar flamuri kombëtar.


Burj Khalifa, e ndërtuar në vitin 2010, herë pas here ndryshon edhe pamjen e jashtme për të përcjellë mesazhe të rëndësishme, si ky për Shqipërinë.


 

View this post on Instagram

 

A post shared by Burj Khalifa by Emaar (@burjkhalifa)


8 Comments

  1. Do marri portin falas ky prandaj e ben kte pune. Vajzat e show bizit nuk do lodhen te shkojne deri ne dubai po do i hipin trenit dhe do ndalojne ne maminas.

 1. Këta tipa të sëmurë mendërisht, i shtyn urrejtja e tyre që të mendojë me mllef për prishjen e këtij gëzimi mbarë-shoqëror.

  Ata këtë natyrë e kanë pasion patologjik.

  Vërtetësisht, këta nuk e arrijnë dot këtë qëllim absurd, por, duke menduar në lajthim se ua kanë prishur festën bashkëkombasave, këtyre iu lehtësohet mllefi i tyre skizofrenik. Sepse, si rregull, këta tipa janë skizofrenë.

 2. Faleminderit Emiratet e Bashkuara Arabe, miq te mire dhe tashme partnere te rendesishem biznesi fale investimit prej 2 miliarde Eurosh per Marinen e Durresit.

 3. Mendova per ndonje kulle ne Amerike apo Europe se shqiptaret nuk aspirojne vendet arabe, por BE, kurse Google e kish vetem per Shqiperine flamurin dhe njoftimin per festen.
  Shqiptaret neper Europe nuk e kishin në goglen e tyre, se na kish rene ne…

  1. Nuk duhet shume mend te kuptohet qe je hajdut dhe ben pjese ne tufen e hajduteve e tradhetareve o kari ( qe s’te punon ) polis!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.