• |
ide | kryesore

Një ditë në një spital fushor të Ukrainës, pamje të rënda (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Planet, Të fundit

Pranë vijës së parë të frontit, mjekët ukrainas luftojnë në betejën e përditshme mes jetës dhe vdekjes. Radio Evropa e Lirë kaloi një ditë në një spital fushor pranë Bakhmutit, në Ukrainën lindore, të cilin forcat ruse po përpiqen ta pushtojnë.
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.