• |
ide | kryesore

Iran, mbi 300 qytetarë kanë humbur jetën gjatë protestave

-Instant, Arkiva, Planet

Më shumë se 300 qytetarë kanë humbur jetën që nga fillimi i protestave në Iran.


Trazirat dhe protestat kulmuan pas vdekjes se vajzës së re kurde në paraburgim.


E reja u arrestua për shkelje të kodit të rreptë të veshjes së grave.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.