• |
ide | kryesore

Julia Fox del në mbrojtje të Kim pas kritikave për Balenciaga-n

-Instant, Paparazzi, Slider

Julia Fox ka reaguar së fundmi ndaj reklamës së përfolur me fëmijë  të Balenciaga.


“Së pari, unë nuk jam zëdhënësi i tyre. Nuk kam marrëdhënieme markën. Nuk kam qenë as në një nga shfaqjet e tyre. Ata nuk më kanë ftuar”, tha Fox në  TikTok pasi fansat e pyetën për mendimin e saj. “Pavarësisht, mendoj se është e tmerrshme. Kur po lexoja dhe shikoja të gjitha videot më erdhi neveri.


“Por nuk mund të mos mendoja, përgratë që janë të lidhura me markën në mënyrë profesionale po marrin kaq shumë kritika, sikur ato  janë ngacmuesit e fëmijëve . Pse femrat fajësohen për një gabim të meshkujve? ”Fox dukej se po i referohej Kim Kardashian, e cila ka marrë pjesë në shumë fushata të kaluara të Balenciaga, ka ecur në pistën e markës dhe ka veshur modelet e saj në tapete të kuq të panumërt në vitet e fundit.

“Faleminderit, po shoh që Kim të ketë më shumë reagime sesa njeriu që krijoi të gjithë fushatën,” komentoi një person në TikTok të Fox. “Po shoh njerëz që kërkojnë falje nga të famshmit që kanë punuar me ta? Për çfarë saktësisht? A nuk ishin ata krijuesit pas saj?”, shkroi një  fans.

Të tjerë që janë kritikuar përfshijnë Bella Hadid dhe Nicole Kidman, të cilat të dyja u shfaqën në fushatën e pranverës 2023 të frymëzuar nga zyra e Balenciaga. Ndërsa Hadid ka fshirë disa nga postimet e saj në Instagram që mbyllnin reklamat e saj, Kidman nuk i ka fshirë dhe nuk ka lëshuar një deklaratë./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.