• |
ide | kryesore

Meta për 6 dhjetorin: Manifestim pro-europian që gjithë Shqipëria e dëshiron

-Instant, Lajme, Të fundit

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta zhvilloi sot një komunikim për mediat pas homazheve të zhvilluara tek ‘Varrezat e Dëshmorëve’. Aty ai ka folur edhe për protestën e 6 dhjetorit. I pyetur se a do t’i bashkohet forca që ai drejton protestës, Meta u shpreh i bindur për pjesëmarrjen.


“Ju e dini që nëntori për ne shqiptarët është muaji i pavarësisë, çlirimit dhe i lirisë. Ju e dini se dhjetori po kështu për të gjithë shqiptarët patriotë e të ndershëm është muaji i demokracisë dhe Europës. Pa diskutim në 6 dhjetor do të jemi të gjithë sepse do ta bëjmë Shqipërinë si gjithë Europa! T’i japim fund instalimit të mafias në pushtet. Askush të mos e frenojë më aspiratën për në BE siç kanë bërë vitet e fundit.”, tha Meta. 9 Comments

  1. E pse po te protestojn cfar halli keni ju? Une personalisht nuk jam e kenaqur me 1,2,3, 100 gjera qe me shqetsojn si qytetar! Cfar te bej mos ta ngre zerin? Duhet ti bej elozhe qeveris edhe juve qe po shikoni vetem mrekulli aty ? ca jan kto idiotsi mor aman se eshte dhe turp! Kan frik njerzit te ngren zerin, te protestojn ore te bertasin me ze te lart ate cfar i shqetson se do tiu veni emra : shpellar etj.. sh te kompleksuar jeni ! Clirohuni, qetsohuni edhe lejini njerzit te bejn cfar te duan dhe te mendojn cfar te duan brenda rregullave dhe pa cenuar njeri! What the actual f…..

   1. Te protestojne sa te duan,por jo ne nje dite te shenuar kur ne Shqiperi do te jene kreret kryesore te europes,pasi te protestosh kunder europes dhe te thuash e duam Shqiperine si gjithe europen kjo eshte tallje trapi…

   2. Te protestojne sa t’ja nxjerrin shkumen, por jane te diskretituar protestuesit dhe protesta kur ne krye kane dy politikane te diskretituar: nje dopio non grata dhe nje hajdut me cizme.

 1. Lerni keto zgjuarsit. Se e dim qe nuk po protestoni. Po thjesht ta mari saliu vemndjen. Jo qeveria. thotë:

  Ore protesto sa ti nxiersh uj te zi. Kush te ndalon?
  Po e para, ata qe po kerkojn protest, nuk po din sa cfar po kerkojn dhe per cfar do protestojn.
  Dhe e dyta, protesto atje ku mund te besh protest dhe mos te prishesh dicka qe nuk ka ndodh kurr ne shqiperi.
  Imagjino. Ti duke protestuar dhe liderat e perndimit te kalojn makinat ne mes te turmes.

  1. Per Bbb.
   Na thuaj ti do protestosh?
   Apo do manifestosh?
   Me siguri… Do protestosh, duke manifestuar.
   Apo… Do manifestosh, duke protestuar.
   Pergjigje te lutem. Se dua te di dhe un se cfar te bej. Se po mundohem ta kuptoj. Po s po i jap dot zgjidhje.

 2. Manifestim anti amerikan dhe anti perendimor qe organizon dodrdoleci i vucidolit me kete spiunin e sigurimit shqiptar Ilir Metaj Nje mut te madh do hane te dy bashke me pederastet shpellare qe ju shkojne mbrapa Motrat e nonat ne pidh ketyre malokve dhe katunareve qe ju shkojne mbrapa

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.