• |
ide | kryesore

Aktorët reagojnë ndaj komentit të Quentin Tarantino

-Instant, Paparazzi, Slider

Samuel L. Jackson ka reaguar ndaj komentit të  Quentin Tarantino se aktorët e Marvel “nuk janë yje të filmit”.


Samuel, i cili luan personazhin e Marvel, Nick Fury në MCU dhe gjithashtu ka luajtur në disa nga filmat e Tarantinos, iu referua të ndjerit Chadwick Boseman si një “yll filmi” përfundimtar nga epoka e Marvel. “Chadwick Boseman është Black Panther. Ju nuk mund ta kundërshtoni këtë, dhe ai është një yll filmi”, tha aktori për The View.Aktori Simu Liu gjithashtu ndau mendimin e tij se epoka e yllit të filmit “ishte e bardhë si ferri” në përgjigje të komenteve të Tarantinos.

“Nëse yje filmi do të quheshin vetëm ato nga projektet e Tarantino dhe Scorsese, nuk do të kisha pasur kurrë mundësinë të drejtoja një film me vlerë 400 milionë dollarë,” shkroi Liu në një postim në Twitter. Ai iu referua edhe  komentit të regjisorit Martin Scorsese se filmat e Universal “nuk janë kinema”.

“Asnjë studio filmike nuk është dhe nuk do të jetë kurrë perfekte,” shtoi Liu, i cili pritet të riprodhojë rolin e tij si Shang-Chi në të paktën dy filma të ardhshëm të MCU. “Por unë jam krenar që punoj me një që ka bërë përpjekje të vazhdueshme për të përmirësuar diversitetin në ekran. Ka krijuar heronj që fuqizojnë. Heroj që frymëzojnë njerëzit e të gjitha komuniteteve kudo. “Epokën e Artë e kam dashur gjithashtu. Por ishte e bardhë si ferri”./Lapsi.al

Lexo Edhe: https://lapsi.al/2022/11/21/quentin-tarantino-konfirmon-largimin-nga-filmi/

 1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *