• |
ide | kryesore

Berisha-demokratëve: Si t’i shmangeni bllokimeve të rrugëve më 6 dhjetor

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Berisha

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha gjatë fjalimit të tij me demokratët e njësisë 5 në Tiranë ka folur në lidhje me protestën e datës 6 dhjetor teksa ka paralajmëruar se kryeministri Rama mund të bllokojë rrugët në mënyrë që të ndalojë demokratët e rretheve për t’iu bashkuar tubimit në Tiranë.


Ai u bëri thirrje demokratëve që në datën 5 dhjetor tu hapin dyert e shtëpive të afërmve të tyre demokratë nga rrethet në mënyrë që të mund t’i bashkohen protestës së ditës tjetër.


“Këto ditë që kanë mbetur të bëjmë gjithçka për praninë më masive që ka njohur Tirana. Meqenëse ky është i tmerruar nga kjo protestë se do e nxjerrë ashtu siç është para liderëve europianë, ky mund të bëjë dhe bllokime rrugësh dhe mijëra demokratë mund të kenë problem për të ardhur në Tiranë. Ftoj ta shndërrojmë datën 5 dhjetor si hapje të dyreve tona për familjarët që kemi në rrethe të tjera për të protestuar të gjithë së bashku”, tha Berisha.


10 Comments

 1. Si t’i shmangeni bllokimeve te rrugeve me 6 Dhjetor?

  E thjeshte fare: fluturoni me *arin e Rames ne *ythe.

  1. Edvina palloshi njeriu ters
   Pjella spiune e bythes se anetes
   Termete
   Pandemi
   Shpopullim
   Bythkuqer shqiptaret po ikin do mbeteni ketu vetem me topet e ramutit

 2. Në fillim pati thënë se ishte lavdia e Luftës Nacional-Çlirimtare që e shtyu ta bënte këtë. Madje, edhe kur mbajti fjalimin e tij para studentëve dhe popullit në Qytetin Studenti në dhjetor 1990, ai i thuri lavde udhëheqësit komunist, Ramiz Alia që “me guxim dhe trimëri udhëhoqi formacionet partizane për çlirimin e vendit…”.Ky eshte salih karaxhic berisha spiuni i fundit komunist ne shqiperi

 3. Zhdukja e Ervis Martinajt/ Hoxha: Disa gazetarë po i mëshojnë në mënyrë bërtitëse vrasjes së tij. Më habit kjo, krijon dyshime

 4. Naten tek sheshi diten tek preshi.
  Shkulak po te pres neper rrugicat e njesitit gueril.
  Do maskohem si demokrat i kuq,alla shqiptarce.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.