• |
ide | kryesore

Pesë të vrarë nga sulmet ruse në Donetsk

-Instant, Lajme, Planet

Të paktën pesë civilë u vranë në sulmet ruse në rajonin Donetsk të Ukrainës lindore të martën, sipas një zyrtari ushtarak ukrainas.


Në një deklaratë të mërkurën, Pavlo Kyrylenko, kreu i administratës ushtarake rajonale të Donetsk, tha se dy persona vdiqën në qytetin Bakhmut, dy të tjerë në Drobysheve dhe një në Lyman fqinj. Gjithsej 15 të tjerë u plagosën, shtoi ai.


Disa nga luftimet më të ashpra në Ukrainën lindore po zhvillohen rreth Bakhmutit, i cili është rrethuar prej muajsh nga forcat ruse.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.