• |
ide | kryesore

‘Akuzat për Taulant Balla?’/ Rama: I ruhem gjysmë të vërtetave, vetëm faktet

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama u pyet nga gazetarët edhe për akuzat ndaj kreut të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla se ka kontaktuar me eksponentë të krimit në Elbasan dhe se ka qenë në një periudhë kohe në përgjim. Rama tha se nuk merret me spekulime. Ai shtoi se e vërteta bazohet në fakte.


“Si mund të ketë një të vërtetë përveç asaj që bazohet në fakte. Unë i besoj fakteve. Nuk merrem me llafe, thashatheme, spekulime dhe i ruhem gjysmë të vërtetave se ato janë edhe gënjeshtrat më të mëdha. Nëse ka fakte, është detyra e akuzuesve që të sjellin fakte, që nga koha e Romës kështu ka qenë. Për të marrë nëpërgojë, zhgërryer e baltosur emra njerëzish, për ta paraqitur këtë vend si të zhgërryer, ka plot që e bëjnë, por jo unë”-tha Rama.9 Comments

  1. Keshtu thoshte edhe per grupin e deputeteve bandit ky pastaj kur dolen me probleme me drejtesine mbylli halen.

    Keshtu edhe per disa kryebashkiake e njejta histori.

    Keshtu edhe per ministra si Tahiri, Koka me shoke pastaj….

  2. Sa here kapesh gafil kerkon faktet qe ti dhe drejtesia jote e kapur i çbene . Ti kerkon fakte por je si puna e asaj kurves qe e kishte brenda dhe thoshte me tregoni faktin kur te gjithe e shihnin se faktin e ke ne menderen tende .

  3. Ish-deputeti i PD e pranon: Kam paguar njerëz që të marrin pjesë në protestat e opozitës, 20 mijë lekë për çdo makinë,shpellkare cecene te salih metaj mblidhuni filloje shperndarja e 200 mije lekesh per koke,vendi bodrumet e shqupit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.