• |
ide | kryesore

Krimi i dyfishtë i Ramës me Irfanin

-Instant, 1, Arkiva, Ide
andi bushati spak

Vendimi kontrovers për ti futur ruspat njërës prej pasurive më të mëdha të pronarit të News 24, Balkanweb dhe Panorama, ashtu sikurse ndodh rëndom, e ka ndarë opinionin në dysh. Nga njëra anë janë ata që mendojnë se ky është një hap më tepër në rrugën e degradimit të një regjimi autoritar drejt një diktature personale. Sipas tyre gjithçka ka të bëjë me tentativën e Edi Ramës për të shantazhuar disa media që i kanë dalë tani vonë nga reshti. 


Të tjerët, më moskokëçarës, e mbyllin me shprehjen: ‘Kokat hëngërshin”. Në optikën e tyre, Hysenbelliu, nuk është një viktimë, ai po korr atë që ka mbjellë prej vitesh. Atij thjeshtë po i marrin diçka që e kish fituar pa të drejtë, si rezultat i favoreve që i pati bërë pushtetit. Sipas tyre, Rama i dha lejen për “Prestige resort” Irfanit, atëherë kur ai i shërbente dhe po i’a shemb tani që nuk janë më bashkë. 


Lexo me tej:

Dokument, firma e Ramës/ Arsyet pse po shembet Prestige resort 

Për të mbështetur këtë tezë, këta të fundit, përmendin serviset që mediat e Focus Grup i kanë bërë Erion Veliajt dhe Taulant Ballës duke konkluduar se në këtë përplasje, s’ka rëndësi se cili është fajtori, pasi askush nuk është në krahun e interesit publik.    

Fakti është se në të dyja qasjet ka aq pafundësisht të vërteta, sa duket sikur në këtë histori vështirë të gjesh krimin fillestar apo mëkatërin më të madh. Aq e koklavitur është fabula, mes pronarit mediatik, oligark dhe kryeministrit që bashkëjeton me të, sa ajo po i shkon për shtat edhe vetë Edi Ramës. 

Gjithnjë e më shumë, shefi i rilindjes po tenton ta paraqësë veten si një politikan që gjendet nën trysninë dhe shantazhin e bosëve të fuqishëm të mediave, të cilët kërkojnë favore duke përdorur peshën e pushtetit të katërt. Ai aludoi hapur për këtë, pasi Top Channel emetoi disa lajme kritike ndaj punës së qeverisë. Madje të njëjtin justifikim e ka elaboruar gjatë edhe në një takim të tensionuar që pati disa ditë më parë, me shtatë organizatat më të mëdha ndërkombëtare për lirinë e shtypit. Duke dashur të shpjegojë arsyet se përse Shqipëria është rrokullisur kaq poshtë në lirinë e mediave, kryeministri këmbënguli me kokfortësi për ti vënë fajin pronarëve dhe trysnisë që ata ushtrojnë mbi vartësit e tyre. 

Pas “negociatave” me Ramën/ 7 organizata ndërkombëtare: Mediat më keq 

Kjo tendencë u pasqyrua edhe në deklaratën finale që delegacioni i 7 organizatave partnere të platformës së Këshillit të Europës për sigurinë e gazetarëve lëshoi në fund të misionit faktmbledhës. Madje ndonjë gazetar i kapur rishtaz nga pushteti, që shkruan për publikun e huaj, e vuri theksin pikërisht tek etiketimi i pronarëve si e keqja e vetme e sistemit tonë mediatik. 

Le të jemi të drejtë. Në këtë histori nuk ka ëngjëj. Sot pjesa më e madhe e mediave tona i është larguar misionit të vet dhe para informimit, ka si objektiv pasurimin. Edhe Irfani edhe Vjollca edhe Sandri edhe Ylli, apo shumë të tjerë pas tyre, ndjekin të njëjtin model që është në kahun e kundërt të interesit publik. Ai që pohon këtë ka 100% të drejtë. Por ama kur, po i njëjti, e përfundon këtu arsyetimin e vet, ose është naiv, ose është mashtrues. Sepse e vërteta e plotë është më e thellë. 

Askush nga ata që e ka përbaltur misionin e medias që drejton nuk e ka bërë pa korruptimin, favoret, lejet e ndërtimit apo paratë e inceneratorëve që ka shpërndarë pushteti. Në këmbim të heshtjes për mëkatet e qeverisë, ata janë shpërblyer me thela nga pasuritë publike. Nuk ekziston sot asnjë vend në botë, ku qeveria të jetë e pastër dhe e ndershme, drejtësia funksionale dhe mediat të shitura. Sa më shumë erë të vijë peshku, aq më e qelbur është koka.

Prandaj, Rama thjesht manipulon kur do ta veçojë përgjegjësinë e tij nga degradimi i pandalshëm i sistemit mediatik. Pronarët janë bashkëpuntorë në krim, por asnjëherë arkitektët e tij.

Nga ky këndvështrim duhet parë edhe përplasja e fundit me fadroma. Ata që thonë thjeshtë: “kokat hëngërshin”, pa shkuar më tej, vetëm sa relativizojnë të keqen. 

Duke vënë në të njëjtën shkallë si Ramën, po ashtu dhe Irfanin apo Vjollcën, mediat e të cilave kanë vendosur ta kritikojnë sot, ata punojnë për jetëgjatësinë e të njëjtit sistem.

Përplasja/ Lajmet e Top-it sërish flakë kundër Ramës 

Qasja më e drejtë do të qe një tjetër, ti kërkojmë llogarinë kryesore atij të cilin e kemi zgjedhur për të menaxhuar pasuritë tona dhe jo atij që e shmangim me një sustë të telekomandës. Të mos e lëmë fajin kopil mes Edit dhe Fanes, por të përqëndrohemi te leja e dyshimtë që kryeministri dha për “Prestigj resort”, në 2016 dhe tek anullimi edhe më abuziv që i bëri asaj gjashtë vite më pas. 

Vetëm duke e parë si një mëkat që duhet denoncuar në mënyrë të dyfishtë – si kur dhuron për të joshur, po ashtu si kur shkatëron për të shantazhuar – ne mund të shpëtojmë edhe nga sistemi abuziv mediatik që ka ndërtuar Rama edhe nga përfituesit anësorë të tij. 

©Lapsi.al

         


33 Comments

 1. ARRESTOHET YMER QELBAZA KELLIRA POLICIA E KAPI YMERIN DUKE JA FUTUR KARIN NE BYTH FRROK CYPIT AFER PALLATIT TE ARMINA MEVLANIT DHE ZENI TE BABIT thotë:

  YMER QELBAZA KELLIRA DO JAFUT KARIN NE BYTH FRROK CYPIT MUT VELIUT IDAJET BYTHQIRIT KRESHNIK SPAHIUT MUT-STAFO NANOS REXHEP ERDOGANIT EDI RAMES DHE ALEXANDER VUCIC

  1. Ti Andi ve ne dukje dy mentalitete.
   Ata qe ja vene fajin kryeministrit se po shkaterron me pa te drejte, dhe ata qe thone, kokat hengshin.
   Mirepo, jane dhe tre pale te tjera, qe ti nuk i nxjerr ne pah, ose nuk arrin ti perceptosh, ose nuk do te shprehesh mendimet e tyre.
   -Te tretet, jane militantet e te dy kraheve, mendimi i te cileve eshte shabllon, sic flet goja lidereve te tyre, teresisht kunder, ose teresisht pro prishjes.
   – Te katertit jane banoret e zones, ose frekuentuesit e bregut te detit, te cilet pak a shume shprehin kete qasje: – Nuk me duhet ka, apo nuk ka leje Irfani. Per mua bejne shume mire qe ja prishin hotelin, sepse i pangopuri kapterri i Enver Hoxhes, na ka bllokuar plazhin dhe rrugen e kalimit. Aty per te kaluar nga njeri krah i ranes ne tjetrin duhet me u fut 200m ne det, ose me i ra rrotull.
   – Dhe te pestit, jane ata qe vleresojne anen ligjore. Keta thone, ligjerisht qeveria ka te drejte. Moralisht Edi Rama te kete turp qe e la Irfanin deri tani, dhe kur ai nuk i vjen pas qerres, ja prish hotelin. Ne fakt duhet tja kishte prishur shume me heret.
   Jane dhe nderkombetaret, te cilet shohin se qeveria, nuk i kap fenomenet negative qe ne embrion, dhe ne disa raste kujtohet kur pallati ka vajtur ne katin 25.
   Si dhe ata nderkombetare qe shohin sesi mafia e ndertimit, ka krijuar dhe rrjetin e saj te mediave, me televizione e gazeta, qe mbrojne interesat e saj te pista.

   1. E saktë. Shkrimi i Andit është i cekët.
    Të lexojë komentin e mësipërm dhe ta ribëjë shkrimin. Apo jo Jorgo Pakaris…. ?

  2. Verini veshin Lubonjes. Nuk po godet Irfanin por Shqiperine. Kritiket, ata qe “shkojne neper mendje” ti bejne karshillik Rames. Nuk jane gabime por operacione mafioze te friksimit dhe intimidimit.

 2. Rama eshte thjesht nje Kapiten qe lundron ne detin e Qelbesirave.

  Rama na ka rene per hise tani, dhe eshte bekimi me i madh per kete vend.

  Me te gjitha difektet qe ka.

  Eshte Gaforre, shenja me e dashur e njekohesisht me arrogante e Horoskopit.

  Kokeforte si dreqi, por te drejte… dhe te dashur.

  Boll na ka qire robt Peshoret psikopatike!

 3. Kreshnik Spahiu, nga Gjermania ku jeton dhe punon, në një intervistë për “Koha Jonë”, e lexon protestën si ajo e demostruesit që i vë flakën vetes dhe digjet para kamerave. “Berisha ka vendosur të bëjë një “vetëvrasje” publike përpara se ta ekzekutojnë politikisht. Ai preferon të vdes krenar dhe duke luftuar. Një krenari provinciale e dëshpëruar”. Te doli pune bushat se kishe ngelur bosh,duhet ta falenderosh ramen per mundesite qe te jep per te analiza kunder tij

  1. Sa te vije Saliu…
   Te gjitha proletaret zboristet shiteset e buke-bulmetit Dmthn… mami kurvat patronazhistet
   ju’a qiu….
   Gonorrre e shpifur muxhiko-bolshevike.

 4. Bushat askush nuk te ka vene arbiter dhe askush nuk pret nga ty asgje.
  Mos I jep vehtes rolin e komandantit,nuk ke asnje autoritet te zgjidhesh apo te lidhesh ndonje gje.
  Fanja si radist qe ka qene e ka qyl gjithcka.
  KY fshatar ordiner u be zot I tokes,I detit dhe I ajrit biles mori dhe barren Tirana qe e mbylli fare.
  Fane ziu I ngjet Vehbi Alimuces dhe Bushati merr rolin e drejtuesit.
  Bushat a e more rrogen sot dhe sa more nga keto gjepura pa zot.

 5. YMER QELBAZA KELLIRES O MBAN GOJA ERE MUT PRANDAJ NUK I OFROHET ASKUSH DHE KA NGELUR SI NJE I MJERUAR DHE E TALLIN TE GJITHE SE MASTUBON NE AMBIENTE PUBLIKE thotë:

  YMER QELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH KRESHNIK SPAHIUT SE ALEXANDER VUCIC NUK DO VIJ NE DARKE EDI RAMES HAHAHA

 6. YMER QELBAZA KELLIRA IK E MASTUBON AFER PALLATIT TE ARMINA MEVLANIT DHE PASTAJ IK JA LEPI QIMET E BYTHES EDI RAMES DHE IK HA FUT GJUME ZAGARI thotë:

  KUR TE GJITHE SHKKOJNE NE DARKE TE GRATE DHE DASHNORET E TYRE

 7. Gara për kreun e FRPD, Kokalari sulmon Berishën: Kur ke një biznes dhe gabon, fajtor është pronari!Beji yzmetin rublave o bushat,rama te jep shkak,rama te ben qe ti jetosh i lumtur me shkrimet e tua qe rrotullohen me arka bosh

 8. Ja ke futur kotnasikoti sepse e perdredh argumentin sa nga njera ane ne tjetren. E para, BANDA RIVDEKJA, nuk eshte e zgjedhur nga mileti, por, me dhune, korrupsion, krim, para te pista ka UZURPUAR PUSHTETIN. Se dyti, BUSHTRA po han kokat e kelysheve te saj, BISHA me e madhe po shqyen bishat e tjera. E treta, DIKTATORI dhe DIKTATURA MAFIOZO SOROSIANE, mbeshtetet tek DHUNA-KRIMI-DROGA-DEZINFORMIMI ku ben pjese dhe ky lapangjozi analfabet/”pishtar i lirise se shprehjes”, KAQ!

  1. mediat kombëtare ishin garanci për anticensurë. Siç janë portalet një garanci për anticensurë.

   Fjala e lirë po pëson ditët më të zeza që nga koha e diktaturës,” tha Berisha.

   Tani ky kërcënon pronarët e mediave në opozitë, imagjinoni të vijë sërish në pushtet.Si cecen funksional o POpulli qe shkruan fjalet e salih metaj spiunet e tu dhe te duken sikur e ke te tuat,ato jane fjalet e kokalarit o loqja e salih karaxhicit

 9. YMERI EDHE KUR MASTUBON NGA KARI I RRJEDH QELBESIRE DHE MUT NGA BYTHA E FRROK CYPIT DHE MUT VELIUT thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CYPIT DHE MUT VELIUT

 10. ANDI BUSHATI E TALL KEQ YMERIN,OR YMER TE GJITHE BTE TALLIN SE TE MBAN GOJA ERE MUT,DHE IK E MASTUBON AFER PALLATIT TE ARMINA MEVLANIT DHE ZENI TE BABIT, thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CYPIT MUT VELIUT BLEDI MANES DHE ALEXANDER VUCIC

 11. Bushati i ndan “kllasat” , grupet e konflikteve të politikës shqiptare me mendësinë marksiste të luftës kundër kapitalizmit.
  Cilido që është pasuruar këto 30 vite, është medoemos një i “korruptuar”
  Irfani sipas Bushatit e ka merituar këtë goditje të psikopatit kryeministër, sepse paskej fituar dikur një leje ndërtimi prej tij.
  Nëse do të ishte kështu siç e trajton Bushati, atëhere Rama duhej ta kishte fshirë nga faqja e dheut portalin Lapsi, kur ky portal denoncoi skandalin e patronazhistëve, një riciklim i ish Sigurimit enverist.
  Në këtë histori, megjithë alergjinë e Bushatit për “kapitalistët”, i vetmi krim i Z.Hysenbelliu, qenka se ai në kohë të Dullës paskej qenë “kapter” apo “radist”.
  Pra nga një “radist” u bë një biznesmen milioner.
  Në sistemin e tregut të lirë demokratik kapitalist, si në SHBA, ashtu edhe në Europln perëndimore , kjo është një dukuri e zakonëshme.
  Para do vitesh në SHBA vuri kandidaturën për president, një multimilioner i fuqishëm që e kishte filluar punën si një puntor i thjeshtë reklamash të një firme imobiliare.
  Berluskoni nuk pati trashëguar ndonjë pasuri të madhe po u bë multimiliarder me kpmpanitë e tij të mediave e si ai ka edhe shumë të tjerë në botën perëndimore, po përmend Blomberg apo një multimiliarder të kësaj fushe në Meksikë që nuk po më kujtohet emri.
  Sepse kam bindjen se edhe vetë Bushati antikapitalist, fiton shumë më tepër para si gazetar sot sesa babai i tij ish sportist e oficer i ministrisë së mbrendëshme.
  “Kapitalizmi ja pi gjakun kllasës puntore”, gjëmonte propoganda enveriste dikur vetëm me gazetën Zëri i popullit e me RTSH e pjesa dërmuese e shqiptarëve e besonte këtë.
  Po a i ha kush këto dokra komuniste sot ?
  Shkon një fshatar tejet i varfër në Britani, e me punë të nderëshme merr një pagë më të lartë se presidenti shqiptar.
  Domosdo që i mësuar në skamje do të kursejë e grumbullojë para që të vijë në Shqipëri e të ndërtojë një vilë edhe më lluksoze sa ajo e gjyshit të ndjerë të Andit, e bile mund të blejë edhe një makinë të shtrenjtë për tu krenuar me te.
  A mos qenkan edhe ky soj “kapitalistë që i pijnë gjakun kllasës puntore” ?
  Nuk po flas për ate kategori shqiptarësh që vunë e vazhdojnë të vënë pasuri në emigracion me rrugë kriminale trafiqesh droge a prostitucioni, se këta përbëjnë një pakicë të një milion e gjysëm shqiptarëve të emigruar.
  Nëse Bushati apo cilido që anatemon biznesmenët , ka mdonjë fakt të verifikueshëm se biznesmeni Hysenbelliu, e ka nisur biznesin e tij me para të vjedhura apo të përfituara në rrugë kriminale mund ta denoncojë ate pubiikisht qoftë edhe në këtë portal.
  Një tjetër mendësi infantile e tepër naive më duket kur sulmohen biznesmenët se kanë lidhje me ate qeveri apo këtë qeveri, pa e vrarë mendjen se kjo është e pashmangëshme për cilindo biznes.
  Që të jesh një biznesmen , je i detyruar që mardhëniet burokratike ti kesh me shtetin apo edhe qeverinë, sigurisht pa privilegje selektive

 12. Krimi i dyfishtë i Ramës me Irfanin
  Krim i te gjatit tone me 10 fishimin e çmimeve te ndertimit te rrugeve
  Krim me krijimin e bandave narkomane
  Krim me mbjelljen e gjithe shqiperise me kanabis
  Krim me investitoret strategjik
  Krim me grabitjen e prones private
  Krim me PPP
  Krim me taksat
  Krim me kompanite Off shore
  Krim me abuzimin e milionave te termetit
  Krim me bujqesine
  Krim me politikat e prolargimit te popullsise
  ……………………………………………………………………………….
  Super krim me shitjen e territorit te shqiperise
  Krim me ……………………………….Krim e hajni ne çdo gje qe prek i gjati ine
  Krime pafund . Edhe sa do te durojme ? Ça krimi tjeter ka ngel pa bere nga ky krimb antishqiptar ?
  Huqi del me shpirtin , krimbit i duhet shtypur koka sa me pare .
  Shqiptar tregojini vendin ketij krimbi

  Ne kete shkamb mu me vuni Zoti
  E nuk luej prej kendej pa u shuejt stina e moti
  …………… At Gjergj Fishta …………………..

 13. Në çdo leje ndërtimi te madhe gjithmonë i biri tij ka ushtarët e vet. Në çdo protestë të Berishës për leje ndërtimi në bregdet apo “meraqe për parqe” kombëtare, janë nga pas pronat e të birit, që ka hall se mos mbeten pa leje.

  Jo më larg se dy javë më parë, i biri i tij është bërëe 20 për qind pjesë e një investitori strategjik prej 200 milionë euro. Aq sa ka marre gjithë jetën si sekser.

  1. Para dy javësh sipas teje, i biri i Berishës qenka bërë “ortak” me 20% me 200 milionë euro tek një “investitor strategjik”
   Pra i bie që ky investim strategjik të jetë një miliard euro.
   Meqë Rama ka në kontroll të plotë gjithë Shqipërinë e ekonominë e saj e investimet “strategjike”, paskej përzgjedhur biznesmenin e fuqishëm “multimiliarder” Shkëlzen Berishën si ortak në një nga investimet e tij strategjike.
   ILDK , institucioni që meret me deklarimet e pasurive të gjithë politikanëve e familjarëve të tyre, e që është në vartësi të plotë të Ramës, ka kontrolluar me preçedencë pasuritë e fëmijve të Berishës e nuk rezulton që ndonjeri prej tyre të jetë multimilioner (në euro).
   Ku i ke psonisur zotrote kësij lajmesh bombastike se nuk e kemi dëgjuar edhe Tao Pallën që të pallëzojë në parlament për këtë lajm ?
   Që edhe fëmijtë e Berishës janë marë me biznes, kjo është një gjë krejtësisht e natyrëshme për sistemin demokratik kapitalist.
   Pikërisht për këtë lindi lëvizja demokratike që përmbysi diktaturën komuniste të Enverit, që zhduku pothuajse fare nocionin e pronës private e kishte ngelur pa shtetëzuar vetëm pulat.
   Mesa dijmë Berisha ju a ndaloi fare fëmijve të tyre që të mereshin me politikë apo të punësoheshin në institucione shtetërore gjatë kohës që ishte në pushtet
   Vetë ai nuk është marë me asnjë lloj biznesi e nuk ka asnjë të dhënë të dokumentuar që të ketë miliona euro apo pasuri të patundëshme.
   Në 32 vite që është marë me politikë vazhdon të banojë në një apartament modest , në një kohë kur Rama me një vit kryeministër ndërtoi kështjellën moderne prej betoni në Surel që sipas specialistëve kushton disa miliona.
   Paskej blerë në plazhin e Lalzit e bija e Berishës një vilë e kjo qenka një tregues i “milionave” të Berishës.
   E bija e tij ka punuar në strukturat juridike të OKB në Kosovë ku paga e saj dhe e bashkëshortit të saj ka qenë mbi 7 mijë euro në muaj, e kur erdhi në Shqipëri me ato para hapi një zyrë private juridike e bleu vilën në Lalëz.
   Kam përshtypjen se ajo vilë ka kushtuar jo më shumë se pagat e tyre të dy muajve si juristë të OKB, duke shtuar edhe të ardhurat e bashkëshortit nga pronat e trashëguara.
   Jo më e bija e Berishës që ka pasur ate pagë nga OKB, por edhe një puntor shqiptar emigrant që merte vetëm një mijë euro në muaj, me çmimet e Shqipërisë se asaj kohe për tokën e ndërtimin, mund të blihej shumë lirë një vilë në Lalëz.
   Mesa dijmë jo vetëm biznesmenë me emër që kanë edhe hotele lluksoze në bregdet, por edhe gazetarë , artistë, sportistë e përgjithësisht shtresa e mesme kanë një vilë apo apartament të blerë në bregdet.
   A kanë përfituar fëmijtë e Berishës me bizneset e tyre nga qenia e tij si president apo kryeministër ?
   Padyshim që po se kanë pasur më shumë sukses në biznesin e tyre.
   Por kjo vjen jo si pasojë e abuzimit të tyre por duke pasur një klientelë më të madhe në bizneset , ngaqë në psikollogjinë e shqiptarëve ndikonte ideja se duke qenë fëmijte e Berishës , bijtë e “madhorit”, preferonin të shkonin në firmat e tyre për të zgjidhur problemet juridike apo të shitblerjes imobiliare.
   Edhe shpallja “non grata” e Berishës dhe e familjes së tij nga DASH, ndonëse është motivuar për korrupsion e dëmtim të demokracisë, deri tani nuk është shoqëruar me akuza konkrete të dokumentuara, por vetëm nga propogandat politike të qeverisë socialiste e të medies së lidhur me te.
   A ka bërë gabime të rënda Berisha gjatë karierës së tij politike ?
   Po , kjo është e vërtetë dhe vetë ai i ka pranuar pjesërisht por ama në raport me aferat e rënda korruptive të qeverisjes së Ramës, qeverisja e Berishës duket ku e ku më pozitive.
   Një ndër gabimet më të rënda të Berishës, pas asaj të piramidave, ishte marëveshja që bëri me Ramën për të shtuar kompetencat e kryeministrit mbi kompetencat e presidentit dhe të parlamentit.
   Ajo marëveshje është një ndër shkaqet më të mëdha që Rama pasi u bë kryeministër, nga viti në vit i mori të gjitha pushtetet duke u shndruar në një diktator alla Putin e duke thyer të gjitha rekordet e korrupsionit e kriminalitetit shtetëror.
   Në këto kushte, ishte e befasishme dhe e pa pritur shpallja e Berishës nga DASH si person e familje non grata në SHBA, por nëse reagimi i parë i Berishës për këtë , ishte tepër i drejtë, kur pretendoi ta zgjidhte këtë në rrugë juridike personale, pa e ngarkuar PD në konflikt me perëndimin, më vonë ai kaloi deri në veprime të dhunëshme kundër PD zyrtare, le të kujtojmë sulmin e dhunshëm të 8 janarit kundër selisë së PD apo qoftë edhe sjelljen tejet të pahijëshme ndaj z.Alibeaj që ai e përqesh njëlloj si komunistët me emrin “Alibeu”, me një skenë që më ka ngelur e ngulitur në kujtesë.
   Besoj se e kanë parë shumë shqiptarë skenën e shëmtuar kur në foltoren e parlamentit z.Alibeaj, po niste fjalën e tij, e Z. Berisha erdhi dhe e shtyu me dhunë nga mikrofoni

  2. Tërhiqen nga ‘primaret’ kandidatët e Devollit, Lushnjes e Tropojës! Akuza Berishës: Gara është favorizuar nga lart!O byroisti i byrektores se salih metaj qe do dalesh te mbrosh me llomotitje familjen komuniste berisha qe kelyshet zeni e argita pyet dhe per saren se cfare jete bejne nuk i ka thene njeri pune e mbare kete quan kapitalizem ti o byroist cecen i salihut

 14. YMER QELBAZA KELLIRES I MBAN GOJA ERE MUT PRANDAJ NUK I OFROHET ASNJE GRUE NE PLANET AFER ZAGARIT TE MJERUAR thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CYPIT DHE MUT VELIUT

 15. sot është dita të merrni atë që keni gatuar me duart tuaja, të përçmoheni nga Sali Berisha dhe enturazhi i tij. Nuk është as hera e parë as e fundit. Sepse vetëm këtë sjellje meritoni.

  Nuk besoj se do ketë reflektim. Nuk ka reflektim për krimet e komunizmit, jo më për këto makinacione të Saliut.

  Ka gjithmonë një justifikim dhe ju këshilloj ta shtyni edhe ca kohë me këtë: Doktori nuk di gjë, e ka bërë Muli me mendjen e tij. Përpara! Bushat shkruaj per keto zgjedhjet e spiunit salih dhe tregoji botes qe te mare shembull nga cecenet e salihut me arme ne dore kercenojne antaresine

 16. Shkëlzen Berisha ka hapur televizion në një “regjim tjetër”, ne atë të Edi Ramës, i cili së pari i shkon vetë i pari si mysafir në televizion, nuk i pyet kurrë ku u gjetën milionat që investohen aty, nuk merret kurrë me të shkuarën korruptive të drejtorëve formalë, nuk kontrollon borderotë e dyfishta të gazetarëve që shesin moral publik, nuk rreh njeri, nuk djeg redaksi, dhe mbi të gjitha, nuk ndjehet i frustruar pse ata ekzistojnë ashtu si janë.

 17. A mban pergjegjsi ti per 15 miljon euro qe ja dhe bashes per prishjen e pallatit ?A mban pergjegjsi ti per 140 miljon euro qe ja dhe bexhetit?E e din ti qe keta pisa qe te mbrojne ty qe ti ato miljona jua ke mare popullit me dhune.Ju ke ngritur cmimet dritat ujin taksat,gazin dhe i ke futur ne burg kush si ka paguar?Ne sna plasi trapi pse ja prishe lulit,bexhetit,irfanit.Ata kane miljona mbrapa qe i zvendesojne,por ne e ndjejme se dhe kete prishje do e paguajme ne populli qe po ikin nga syte kembet nga terrori jot or psikopat 24 karar.Me bashen e dime qe ti re ne ujdi me te se i premtove ato 15 miljona qe ja dhe dhe ai ta shperbleu me tre mandate.Shume analiste dhe popull hidhte dyshime se dhe me bexhetin ti kishe bere ujdi derisa avokati jot ne gjyqin e arbitrazhit su paraqit fare.Keto prishje do i kushtojne popullit dhe miljonat do ja japesh,ne mos ti se do zoti shporresh,por edhe qeverite qe do vine ,kushedi me ca terrori do i paguajme,kushedi ca masakre do i besh popullit.Ti ore psikopat sta jep detyra te besh dhe ligji te besh policin, gardianin e burgut, spakun prokurorin dhe gjykaten.Ti ke te drejte vetem ta denoncosh dhe vetem gjykata vendos jo ti or psikopat,or putin i ndyre,or vrases kriminel ,hajdut .Po reformen e bere vete si deshe prokurorin,gjykaten,spakun ti e bere dhe i vendose aty,skishe besim nga ta prandaj nxitove sa me shpejt.Ti e bere dhe i ke bere ashtu se ti je i drogyar dhe njesoj si ata te droguarit qe sduron dot pa drog,ti sduron dot pa gjak vrasje dhe masaker,ti kalon sri dot asnje minute pa to.Me plasi trapi mua per bashen bexhetin irfanin ,por mua me vret dhe me masakron ti or psikopat me kete terror qe po ben ti,me kete pushtet qe ke ti sot,qe vetem masakra ben,kudo ku ti ke dore,ku shkon dhe flet,ti vetem vret vjedh dhe masakron.Ti ke 13 vjet ne bashki dhe 11 vjet ne qeveri vetem vjedh prish dhe masakron.A ke gjak ti ? Ake shpirt ti?Ake bese ti?A ke fe ti?A je njeri ti?Apo je djalli?A te ka lind nena ty?Apo te ka lindur djalli?Gjermani ne kohen e luftes digjte shtepite dhe vriste ata qe i kish kunder.Serbi dhe greku i masakronte,i detyronte shqiptaret ne trevat e tyre ti ndiqte nga tokat e tyre.Pa asnje presje mangut kete po ben ti me shqiptaretPor ti po e ben edhe me te tmerrshme,se nese serbi dhe greku i beri masakrat ndaj trevave shqiptare i beri pasi i mori juridikisht ato treva te ligjeruara nga europa kurve dhe me terror nuk i detyroi dot shqiptaret e atyre trevave ti kthente ne fene dhe kombesine e tyre i vrau dhe i ndoqi i perzuri nga shtepite ,tokat,dhe trevat e tyre,ndersa ti or psikopat antishqiptare dhe djall i ndyre po i masakron dhe i perze shqiptaret ne shtetin e tyre te njohur boterishte dhe juridikishte nga gjithe bota si toka e bekuar e shqiptareve,si toka ku zoti jua dha shqiptareve.Ti nuk po perdor konferencen e londres apo brukselin ta shperbeje shqiperine dhe emrin shqiptar nga trojet shqiptare,qe fale Usas nuk e realizuan dote me 1913,por ti po e ben me nje plan te studjuar ne moske,serbi dhe athine ne heshtje .dhe pa buje.Te gjithe ju qe po mbroni ramen ne kete masaker ndaj kombit shqiptare shume shpejte mjere ju.

  1. Mos u thuaj mjere ju, jane bushtra ne shpirt, e keqja i kenaq, e mira i ben per te vjelle. Ka shume djaj ne kete vend.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.