• |
ide | kryesore

Donald Trump kundër Kanye West: Më ngriti kurth

-Instant, Paparazzi, Slider

Donald Trump akuzoi muzikantin Kanye West se u përpoq ta” fuste në kurth” duke sjellë në darkë në Mar-a-Lago mohuesin famëkeq të Holokaustit dhe nacionalistin e bardhë Nick Fuentes.


Sipas NBC News, ish-presidenti nuk ishte në dijeni të  pjesëmarrjes së  Fuentes në vakt, i cili u quajt “një organizim total”.


Sipas burimit të tyre, Trump thuhet se ka thënë; “Ai u përpoq të më dënonte. Ai është i çmendur. Ai nuk mund të më mundë mua”,  për kandidimin e përfolur të West për presidencën në 2024.

Dy ditë para Ditës së Falënderimeve,  pasi Trump deklaroi kandidimin e tij të tretë radhazi për president, një takim  ndodhi në resortin Palm Beach , Florida. Këshilltarët e Trump e paralajmëruan atë të mos takohej me West për shkak të polemikave rreth komenteve të tij antisemitike. Megjithatë, ish-presidenti i shpërfilli të gjitha këshillat e tyre.

Sipas raportimeve, Trump dhe West ishin planifikuar të kishin një takim privat në bibliotekën e klubit. Por Trump zgjodhi të zhvillonte takimin në zonën kryesore të ngrënies në oborr.

Milo Yiannopoulos, një provokator i së djathtës së djathtë që aktualisht po punon në fushatën e West, u mburr për NBC se ai e kishte organizuar vaktin “vetëm për t’ia nxirë  jetën, Trump”.

“Ai lejon drejtuesit e tij të tmerrshëm të diktojnë se me kë mund dhe  nuk mund të shoqërohet,” tha Yiannopoulos. “Dëshiroja gjithashtu t’i dërgoja një mesazh Trumpit. Ai në mënyrë sistematike ka neglizhuar, injoruar, në mënyrë të përsëritur njerëzit që e duan më shumë. Kjo lloj sjellje kthehet për t’ju kafshuar në fund.”/Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.