• |
ide | kryesore

Lubonja: Arsyet pse prishja e Prestige është rrezik i madh

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Lubonja

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar prishjen e paligjshme të Prestige Resort. Në emisionin “Open” në News24, analisti tha se jemi në rrezik të madh, pasi Rama kërkon ti presë kokën kujdo që kërkon ti thotë “i ke veshët e gjata”.


Ndërsa rastin e krahasoi me një përrallë, Lubonja u shpreh se jemi në rrezik të madh dhe se prishja është selektive.


Lubonja u shpreh se Rama mori pushtetin “me nje pallat nje vote”.

Lexo më tej: Dokument, firma e Ramës/ Arsyet pse po shembet Prestige resort 

“Si ta filloj unë këtë?! Para shumë kohësh kam bërë një shkrim për Ramën dhe kam treguar një përrallë. Le ta fillojmë me një përrallë. Na ishte një mbret që i gishte veshët shumë të gjatë si të gomarit, kur shkonin berberët që ta qethur i pyeste: Ore cfarë pe ti tek unë? Veshët i thoshin ata. Ai i priste kokën. Shkon, i pari, i dyti, i treti. Veshët i thoshin ata. Ky i priste kokën. Kur shkon një berber tjetër, i thotë mbreti cfarë pe? Ky siduket e nuhati dhe i tha, asgjë. E la këtë. Por ky nuk rrinte dot sepse i pa veshët. Gjeti një gropë ku do mbillej një pemë aty dhe shkoi te ajo gropa dhe tha:

Mbreti i ka veshët e gjatë si të gomarit. Më pas iku ky. Aty shkoi ai që do mbillte pemën. Mbolli pemën ai, doli pema dhe mori njeri një degë të kësaj pemës dhe beri fyell. Ai i binte fyellit dhe fyelli thoshte: Mbreti i ka veshët e gjatë si të gomarit.

Ky është problemi. Ky do të mbulojë të vërtetat me dhunë duke prerë kokat. Nuk e kupton se sado të përpiqet vetëm diskrediton veten. Ka nxjerrë një teori, që “unë jam viktimë e oligarkëve”. Ky është viktime e oligarkëve. Ky që e ka ndërtuar këtë sistem, që e mori pushtetin një pallat një votë. Tani thotë se këta më sulmojnë mua se kanë interesa. Dhe ne që flasim jemi vegla të oligarkëve që mbulojmë realitetin e bukur që ka ndërtuar ky, që i themi i ka veshët e gjata ndërkohë që nuk i ka të gjata. Kjo është historia me dy fjalë. Kur e pyeti njëherë Çani, ora ca janë këta kazanë? Lubonja kazan Bushati kazan. I tha ky, po pronarët? Ai tha, jo ata nuk kanë faj. Ata kanë faj vetëm që i marrin këta.

Jemi në rrezik të madh, që kjo është selektive atë e dinë të gjithë. rreziku është që ky do të presë çdo njeri që thotë i ke veshët e gjata. Do ti presë kokën.


13 Comments

 1. Hahahaha…

  Jo realisht, duhet patur respekt per kete njeri sepse eshte nje ish-i burgosur politik.

  Por Oh my Gosh, sa do te doja te tallja trapin… sepse eshte fantastik! 😀

  Eshte mbreti i the Obvious! The new Nard Ndoka!

  Nard Ndoka qe ishte midish nesh, por ne nuk e dinim qe ishte derisa erdhi nje dite…

  1. Po keshtu monstrash prodhoni ju popull bytheqirash: lapangjoza dhe delirante.

   E pastaj ankoheni prej tyre.

 2. Fadromat tek Irfani ishte gazi lotsjelles per médiat, sepse Rama e di qe pas ça gjyqeve deri ne Strasbug edhe Irfan Hysenbelliu do te marre parate si Lul Basha 13,5 million euro per prishen e hotelit ne Ujin e Ftohte ne Vlore.

  Por lajmet bombe per Ballen dhe vjedhjet gjigande te europianeve permes call center te Josifit duheshin zbehur ne publik, si dhe per médiat e pakta qe Rama nuk i kontrollon.

  Madje pasi u nisen fadromat per Durres, Rama u morr i direkt me proteste dhe anulloi diten 6 dhjetor si pushim per shkollat e administraten, se privâti punon gjithsesi.

  Ison ia mbajti Vucic qe njoftoi sot se Serbia nuk merr pjese ne Samitin e BE ne Tirane, me tej Dacic klithi se vetem me lufte mund te hyjne Kosova ne K i E, etj.

  Me sa duket as qofte e zgarres se Vucicit dhe as peshk i fresket i Luces nuk bejne pune kete here…

  Aq turbull ishte politika e Tiranes, saqe edhe Présidentinn e Gjermanise, Steinmaier e shoqeroi ne Varreza e Deshmoreve te Kombit i gjithegjenduri Veliaj. Nje Président pas 27 vitesh dhe kryebashkiaku i fshatit Potemkin.

 3. O Tosi,
  a e ke vënë re se ke një strabizëm më të theksuar në syrin e majtë që herë pas here të ikën dhe të çfaqet përsëri? Çuditërisht të njëjtën simptomë ka edhe Saliu. Të këshilloj të bësh një vizitë në një mjek psikiatër mbasi është simptomë që vjen nga sëmundjet mendore dhe kryesisht nga skizofrenia.

  1. Kari, prona nqs. zoterohet nga nje zaptues per me shume se 10 vite behet e tija.

   Pronen duhet ta mbrosh. Bytheqir!

   – I juaji, Palikaris

    1. Ah nqs. eshte 9.5 shko qiu ne bythe ne gjykate.

     Qe te kuptosh nje gje: ju ish-pronaret qe ju ka qire ne bythe Enver Hoxha, keni 30 vite qe po na cani karin thjesht sepse ju qiu ne bythe Hoxha se normalisht do ta kishit humbur te drejten e pronesise. Pra fatkeqesia dhe fati juaj eshte Enver Hoxha.

     1. Tu ca ty kari ? Po pse e thua sikur duhet me e rrujt karin ? O larosh pedosh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.