• |
ide | kryesore

Për Britani me gomone, kapen 12 shqiptarë në Belgjikë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
gomone

12 shqiptarë janë arrestuar nga autoritete belge, pasi janë kapur duke kaluar kanalin e La Manshit me gomone për të shkuar në Mbretërinë e Bashkuar.


Në lidhje me këtë rast janë arrestuar dy shtetas belgë, 40 dhe 44 vjeç, të cilët akuzohen se kanë kontrabanduar në mënyrë ilegale emigrantë shqiptarë me gomone drejt Mbretërisë së Bashkuar.


Arrestimet pasuan një operacion muajin e kaluar, ku policia belge parandaloi një varkë fryrëse me trup të ngurtë me fuqi të lartë duke u larguar nga bregu pranë qytetit të Nieuwpoort në Flanders.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.