• |
ide | kryesore

Protesta/ Rama: Berisha dhe Meta nuk e marrin dot peng Shqipërinë dhe samitin e BE

-Instant, Lajme, Të fundit
edi rama, pallatet me shkelje

Kryeministri Edi Rama ka folur për masat e sigurisë që do të merren ditën e samitit BE-Ballkani Perëndimor që do të zhvillohet në Tiranë. I për protestën e 6 dhjetorit ai tha se masat janë standarde të vendosura nga Këshilli Evropian. Rama e theksoi samitin si ngjarjen më të rëndësishme në marrëdhëniet ndërkombëtare të Shqipërisë.


Këtu nuk ka palë që tërhiqen ose nuk tërhiqen. Këtu ka një aktivitet që është më i rëndësishmi në historinë e marrëdhënieve ndërkombetare të Shqipërisë. Nuk ka ndodhur kurrë që në Shqipëri të zbresë gjithë kontinenti në mbështetje të Shqipërisë dhe asaj linje të kristalizuar që e sheh Shqipërinë si faktor kyç në rajon dhe përmes rajonit pastaj edhe në Europë. Këta nuk mund ta marrin peng Shqipërinë, aq më tepër një samit të këtyre përmasave. Këtu hyn në fushë siguria dhe garanitmi i masave të kërkuara të liderëve dhe delegacioneve të gjjithë Europës”, tha Rama.29 Comments

 1. Kercenimet e Rames per kreret e opozites dhe protesten e 6 Dhjetorit jane shantazh i deshperuar per te frikesuar protestuesit.

  Europa e beri deklaraten e saj duke ligjeruar te drejten e protestueve dhe detyrimet e Qeverise per Samitin.

  Rama nuk mund te mbaje peng Shqiperine!

  1. Faktet fllasin vet.
   Aaskush si ty z. Rama. Nuk ka ber kaq shume. Ato qe ti ben per 1 vit. Te tjeret para teje nuk i benin dot per 4 vite.
   Aq lidera sa takon ti ne muaj saliu nuk i takoi ter jeten.
   Mbeshtetjen qe ke ti ne popull. Saliu as me pages nuk e arrin dot.
   Vazhdo o gjigand i shqiperis. Ec perpara.
   Gomeret le te pellasin.

 2. Ky ka kaluar ne delir . Protesya duhet mbajtur perballe kryeministrise jo vetem ne faten 6 por edhe ne daten 5 . Ketij te marri i duhet çjerre maska me çdo mjet e menyre te mundeshme .

  1. NON GRATA. Te loz domino ne date 6.
   Nje mut do hani ate dite. Jeni ber si ata qe duan te ferkohen kot per sherr.

 3. Salih Ram Berisha dhe ilir mutaj jane dy letra te djegura qe askush nuk ua ve ne pordhe pervec se ca maloke dhe katunare injorante qe shpresojne se ata do marrin pushtetin Do marrin karin ne goje te dy keta kriminele dhe hajdute

  1. O te qi….te gomari or kryeshkerdhate rro…. ari!
   Zhduku qelbesire antiveriore e anti Kosovare!
   I U R R Y E R

   1. Une anti-verior dhe anti-Kosovar?!

    Mos me ngaterron me ndonje tjeter mor Shpellar!

    Sa per info, se ti ndoshta nuk leviz nga shpella jote e kujton se egziston vetem ajo, Shqiperia ka shpella si ne Veri ashtu edhe ne Jug. Edhe pse fatkeqesisht, per arsye historike dhe gjeopolitike, ato jane me teper te banuara ne Veri.

   1. Nuk ka rendesi. Kot perpiqesh te na percash. Ne kemi shpirt skuadre.

    Gjate dites veprojme individualisht sipas direktivave, por ne darke mblidhemi te gjithe bashke dhe hajme arragosta si nje familje e madhe.

  1. Nqs kryekurva i ripjerdhjes do kerkoje sherr ate dite, ju siguroj qe sherr do gjeje dhe sdo kete vrime ku te fshihet. KAQ.

 4. Ish-deputeti i PD e pranon: Kam paguar njerëz që të marrin pjesë në protestat e opozitës, 20 mijë lekë për çdo makinë,shpellkare cecene te salih metaj mblidhuni filloje shperndarja e 200 mije lekesh per koke,vendi bodrumet e shqupit,ty gimi te ka thene spiuni salih metaj me kete marjen peng,sepse salihu voten popullore e quan,peng.cecen me emrin gim vetem ti je

 5. Shqiptaret u siguruan per Marinen e Durresit me 2,2 miliarde euro qe Josifi & company u vodhi europianeve me call center ne Bllok e gjetke.

  Tani e dime se kush jane aksioneret e 60% te investimit ne “Durres Porta Potty”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.