• |
ide | kryesore

Së shpejti një serial i bazuar në Harry Potter

-Instant, Paparazzi, Slider

Pas suksesit të ribashkimit të Harry Potter, shefi i Warner Bros TV Group Channing Dungey ka thënë se kompania po diskuton për një serial.


Dungey po fliste gjatë konferencës televizive në Mbretërinë e Bashkuar Content London, ku u pyet nga Variety nëse do të vinte apo jo një projekt tjetër televiziv i bazuar në Harry Potter. Kjo vjen pas suksesit të ribashkimit të HBO-së, si dhe shfaqjes së lojës Hogwarts Tournament of Heroes të organizuar nga Helen Mirren.


“Ne jemi të angazhuar në një sërë bisedash të ndryshme,” tha Dungey. “Do të doja t’ju thoja se diçka ishte e afërt në horizont. Ka shumë interes dhe shumë pasion për të” tha Dungey. “Ajo që është e mrekullueshme është se ju shihni se si publiku është kaq i angazhuar dhe i gatshëm. Ekipi ynë bëri një speciale  të Kthimit në Hogwarts për HBO-në vitin e kaluar. Më pas bëmë një shfaqje , The Tournament of Houses, ku Helen Mirren ishte prezantuese. Publiku është gati. Kështu që ne thjesht po përpiqemi të kuptojmë se cili është hapi tjetër i duhur.”/Lapsi.al

Lexo Edhe: https://lapsi.al/2022/10/16/ndahet-nga-jeta-aktori-i-harry-potter/


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.