• |
ide | kryesore

Shuplaka e Will Smith, më e klikuara në Youtube

-Instant, Paparazzi, Slider

Shuplaka famëkeqe e Will Smith për Oscar është shpallur si videoja më e preferuar e vitit në YouTube në Mbretërinë e Bashkuar.


Klipi, i shpërndarë nga Guardian News, ka mbledhur mbi 103 milionë shikime. Ai tregon versionin e pacensuruar të momentit kur aktori i Hollivudit hyri në skenë dhe goditi komedianin Chris Rock pasi bëri një shaka për Jada.


Videoja u bë shpejt virale në atë kohë dhe bëri bujë në mbarë globin. Aktorë, të famshëm dhe madje edhe politikanë dolën në mediat sociale për të lavdëruar ose dënuar incidentin.

Smith  u ndalua nga të gjitha ngjarjet apo programet e Akademisë për 10 vjet pas sjelljes së tij. Dy ditë pas shuplakës, aktori kërkoi falje publike për Rock dhe ekipin e prodhimit të Oscars.

Kategoritë në listat kryesore të tendencave janë bashkuar nga ekipi i YouTube Culture and Trends dhe përfshijnë; Videot kryesore në tendencë të Mbretërisë së Bashkuar të vitit 2022; Top Shorts në Mbretërinë e Bashkuar të vitit 2022; Krijuesit më të mirë të 2022 dhe Krijuesit kryesorë të Breakout të 2022. Gjetjet bazohen në një sërë faktorësh. Ato tregojnë se sa ‘tendencë’ është një video duke marrë parasysh angazhimin dhe sinjalet si numri i shpërndarjeve dhe pëlqimeve.

Videoja e dytë më në trend e vitit është zbuluar si ndeshja bamirëse e futbollit Sidemen e cila  ka mbi 27 milionë shikime.Stuhia Eunice u shfaq gjithashtu në listën e videove në trend të këtij viti si dhe gjyqi për shpifje i Johnny Depp dhe Amber Heard./Lapsi.al

Marrë nga: Independent

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.