• |
ide | kryesore

Hapet rruga e re për në Rinas

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Është hapur për qarkullimin e automjeteve rruga e re drejt aeroportit të Rinasit. Zëvendëskryeministrja, njëherësh Ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ishte këtë të premte në rrugën e re.


Nga terreni Balluku tha se me ndryshimin e koncesionarit aeroporti i Rinasit ka pësuar ndryshime të mëdha pozitive dhe se lëvizjet dhe fluturimet në aeroport janë shtuar dukshëm vitin e fundit.


“Pas ndryshimit të koncesionarit aeroporti i Rinasit ka pësuar ndryshim të madh. Mbi 26 mijë fluturime gjatë 10 muajve të parë të 2022. 4.4 mln pasagjerë deri në 30 tetor të këtij viti. Deri në fund të vitit do të kemi 5.2 mln pasagjerë. Aeroporti i Rinasit një nga dy aeroportet në rritje gjatë viti 2022”, tha Balluku.


4 Comments

  1. Per merushenme zetor me cicat shtremet

   Aeroporti eshte bo si lokal lagje me thenie filmashlokale zhurme dhe ku wifi spunon ca pret nga karagjozlluku i rames aman.

   Ta shesin si sukses linjat e lira
   te wizz air. Shumica qe vijne e ikin jane shqiptare qe kan emigru jashte keto vitet e magjishme te rampjelles.

   Shtet rampall

 1. Aeroport i tmerrshem. Kishin vene nja kater shirita qe ndan rradhet ndersa pjesa tjeter e popullit luftonte per te shkuar te rradha. Nuk vendosin dot me shume shirita qe te gjithe te hyjne ne rradhe?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.