• |
ide | kryesore

Harrison Ford rikthehet si Indiana Jones

-Instant, Paparazzi, Slider

Harrison Ford është rikthyer sërish për rolin e tij ikonik. Lucasfilm debutoi trailerin e parë për filmin e pestë të Indiana Jones të titulluar Indiana Jones and the Dial of Destiny . Në klip shihet Ford duke u kthyer si arkeolog në një aventurë të re.


Në vazhdim luajnë gjithashtu aktorët Phoebe Waller-Bridge të Fleabag, Antonio Banderas, John Rhys-Davies, Shaunette Renee Wilson, Thomas Kretschmann, Toby Jones, Boyd Holbrook, Oliver Richters, Ethann Isidore dhe Mads Mikkelsen. Ford më parë ka luajtur personazhin në Raiders of the Lost Ark të vitit 1981, Indiana Jones ; Temple of Doom të vitit 1984; Indiana Jones dhe Kryqëzata e Fundit të vitit 1989  Mbretëria e Kafkës së Kristaltë të vitit 2008, të gjitha të drejtuara nga Steven Spiel. . Hyrja e re drejtohet nga James Mangold, i cili bëri filmat Walk the Line të 2005-ës dhe Logan të 2017-ës. Spielberg dhe George Lucas janë producentë ekzekutivë.


Në shtator, Ford u emocionua ndërsa fliste në D23 Expo dhe shfaqte pamjet nga vazhdimi për fansat. “Faleminderit që i bëtë këta filma një përvojë kaq të jashtëzakonshme për të gjithë ne. Jam shumë krenar të them se ky është fantastik,” tha ai në atë kohë, për Variety. Aktori shtoi gjithashtu se filmi i ri është “kompleks” dhe “plot aventura, plot të qeshura, plot emocione të vërteta”.

“Xhirimet e tij ishin të vështira, të gjata dhe të mundimshme. Por unë jam shumë i lumtur me filmin që kemi,” u shpreh Harrison. Filmi do të shfaqet në kinema më 30 qershor.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.