• |
ide | kryesore

Video/ “Po ja u q*fsha atë nanë”: Xhaka reagon pas provokimit të Vlahovic: Graniti sherr me serbët në fund

-Instant, F1, Sport, Video
Xhaka

Ndodhi gjithcka në Zvicër-Serbi: nga goli i Shaqirit, te provokimi i Vlahovic. I pashmangshëm reagimi i Granit Xhaka, që i ktheu gjestin qendërsulmuesit dhe në fund i dha jetë një sherri me kundërshtarët.


Festim kontrovers i Dusan Vlahovic pas golit të tij të parë për Serbinë në Kupën e Botës. Pasi përmbysi momentalisht 2-1 kundër Zvicrës, sulmuesi i Juventus u ekzaltua shumë. Ndoshta edhe për golin e Shaqirit, apo akuzat se ka mardhënie me gratë e shokëve të skuadrës serbe, ai preku pjesët e tij intime.


Por ky veprim nuk mund të kalohej lehtë nga Xhaka. Mesfushori u drejtua nga pankina serbe, ku ishte ulur Vlahovic dhe i tregoi organet gjenitale. “Po ia u q*fsha atë nanë”. Në fund. Xhaka nisi edhe një sherr me futbollistët serbë në fund të fushës. I vetëm u konfliktua me Milenkovic e mbrojtësit serbë, deri kur erdhën edhe lojtarët e tjerë.


3 Comments

  1. te shkerdhefshin cecenet gjithe faren e fisit o qelbesire patronadhiste me gjithe ed zagarin,filoserbin dhe ndyresiren e kombit shqipetar,mirenjohje per te meditate Shaqiri dhe Xhaka ,krenare per ata shqipetare

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.