• |
ide | kryesore

Vrαu bashkëjetuesen në Greqi, çfarë postoi shqiptari në rrjetet sociale pas κrimit

-Instant, Lajme, Të fundit

Një ngjarje tragjike tronditi Greqinë dhe vendin tonë këtë të shtunë. 25-vjeçari shqiptar Qamil Taja vrau me armë bashkëjetuesen e tij. Xhelozia dhe përdorimi i kokainës bënë që Taja të vriste partneren e tij 19-vjeçare, po shqiptare, Kristjana Brakaj. Pas kryerjes së krimit të rëndë, autori shkoi dhe u dorëzua në polici. Aty ai rrëfeu krimin e rëndë që kishte kryer.


Mediat greke kanë zbardhur dhe postimin e fundit që ka bërë shqiptari në rrjetet sociale. Vetëm pak pasi ka vrarë të dashurën, ai ka publikuar një foto me një shprehje.


“Dobësitë… A ke ndonjë? Po, kisha! Dashurova,”- thuhet në postim.

Sipas policisë greke, autori qëlloi mbi viktimën disa herë me pistoletë. Plumbat e kapën 19-vjeçaren në kokë dhe gjoks. Ai ushtronte vazhdimisht dhunë psikologjike dhe fizike ndaj viktimës. Çifti banonte në një hyrje në lagjen Kaminia të Pireut. Pikërisht brenda banesës së tyre u gjet edhe trupi i viktimës.

Autori Qamil Taja dhe viktima Kristjana Brakaj
Viktima Kristjana Brakaj dhe autori Qamil Taja


14 Comments

  1. Ky ështe fati i shume femrave, fate keq që jetone ose kane të bën me kafshet Turko islamike. Ai Talibani në Kosove e vrave shtazëne. Mase ande akuzone Serbet për krime dhe masakra. Po Ku Ka masaker më makaber? që të vrasesh një femer shtazëne, ose një femi 19 vjeçare.

   1. Njeriu e zgjedh vet fatin, kur lidhesh me keto vatikarsa, cfare jete pret, femrat jane vete viktime e mendjes se tyre.

    1. Mire ja bete buces. Kurvat vetem dhunen kuptojne.Burri tevret per nder dhe jo si keta bwrilqrsat mesiper qeju qohen nenat grate motrat dhe vajzat dhe keta i shohin dje eksitohen duke i rene me dore. Bari karsat neliberal por do ju vije koha dhe ju. Islami po perhapet. Allahh Akbar

 1. Epo, per nje gje ka te drejte, dashuria ne keto kohe kur asgje nuk eshte realisht e premtuar ne nje lidhje, eshte dobesi. Duhet te jesh njeri me koshience te larte, vete-kontroll dhe nje lloj shije estetike per fatalitetin , per t’u mos u marr ne qafe. Duke qene se meshkujt ne pergjithesi kur kane, i kane ndjenja me te forta, dhe per rrjedhoje ka me shume gjasa te bien viktime, per shendetin e tyre ne radhe te pare, do i keshilloja te mos dashurohen. Ne fund te fundit, nuk eshte nje gje e nevojshme. Ne keto kohe hap me shume telashe se sjell te mira, sidomos per meshkujt. Para jetes dhe shendetit mendor, asgje s’ja vlen. Nuk eshte kohe e mire per te qene cun me ndjenja. Ruani veten

 2. Prepare to be tortured: – the price you will pay for dating a narcissist
  by A.B. Jamieson

  Without Conscience: The Disturbing World of the Psychopaths Among Us
  by Robert D. Hare

 3. Prepare to be tortured: – the price you will pay for dating a narcissist
  by A.B. Jamieson

  Without Conscience: The Disturbing World of the Psychopaths Among Us
  by Robert D. Hare

  1. Ti je me debile se kto gocat e TikTokut per te cilat flet me kaq percmim.
   Nese ke lexuar sadopak, dhe ke dy pare mend duhet ta dish qe ky rast dhe shume raste te tjera te ngjashme nuk kane shume lidhje ne te qenit Psikopat.
   Zakonisht Psikopatet kane nje inteligjence mbi mesataren…

 4. Ti qe nga emri Qamil sduhet te ishe marre me kete kokeloqen moj vajze. Nuk e shef ca surrati provinciali qe ka

  1. Jo metropolitanet qiheni ne bythe dhe jeni impotent kurse femrat ju qohene provincial. Ti veye enderron per loqe provinciali

 5. Mentaliteti maskilist dhe i dhunshem tek shqiptaret ka marre format e tij me cnjerezore. Ne Shqiperi, Kosove ne ShBA apo Europe, shqiptaret po damkosin veten si barbare, kur vjen fjala tek sjellja ndaj vajzave e grave.

  Mentaliteti, droga, frustrimi i jetes ne nje tjeter sistem shoqeror jane shkaqet e kesaj sjellje te burrave shqiptare, ndaj forcimi i ligjit penal per krimin ndaj grave dhe femijeve, pedofilise dhe trafikut te qenieve njerezore, ndoshta do te vlente me shume se cdo lloj propagande me bojra, shkrime aty-ketu, apo me yjet neper bote….

 6. @paemer 0810 silli njehere grate e fisit dhe do te shohesh sa “impotent” jemi, o katunar krryparure qe me te rrjep shtate pale lekure qytetar sbehesh kurre. Mos i jep shume gojes se te shkerdhej komplet rracen o robqir

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.