• |
ide | kryesore

Ben Affleck sulmon Netflix

Paparazzi, Slider

Ben Affleck sulmoi së fundmi Netflix duke e krahasuar me një “linjë montimi” që prodhon përmbajtje.


“Nëse pyet [bashkëdrejtorin ekzekutiv dhe kryetarin e Netflix] Reed Hastings…ai do të thoshte, ‘Hej, ne shkuam për sasinë për të krijuar një gjurmë”, tha Affleck në Samitin e DealBook të New York Times. “Jam i sigurt se ka mençuri në këtë. Jam i sigurt se ata kishin një strategji të shkëlqyer, por do të kisha thënë: ‘Si do të bëjmë 50 filma të mrekullueshëm? Si është e mundur?” Thjesht nuk mund ta bësh.”


Aktori theksoi se bërja e filmave “është një gjë që kërkon vëmendje, përkushtim dhe punë, dhe i reziston llojit të procesit të linjës së montimit” që përdor Netflix. Ai vlerësoi Scott Stuber, kreun e filmave të Netflix, si një “djalë me të vërtetë të talentuar, të zgjuar që më pëlqen shumë. Por është një punë e pamundur”.

Affleck promovoi gjithashtu kompaninë e tij të re të prodhimit me Matt Damon, Artists Equity, gjatë diskutimit të së mërkurës. Ai do të shërbejë si CEO, ndërsa roli i Damon është shefi i përmbajtjes. Ben zbuloi se qëllimi është të prodhojë filma cilësor që “njerëzit do i mbajnë mend 20 vjet më vonë”.

Projekti debutues i studios është një dramë me regji të Affleck-ut për përpjekjet e Nike të Hail Mary për të nënshkruar me superyllin në rritje Michael Jordan – një marrëveshje e suksesshme që solli fenomenin Air Jordan.

Damon luan ish-ekzekutivin e Nike, Sonny Vaccaro, i cili nënshkroi marrëveshjen e parë të atleteve të Jordan. Affleck luan si bashkëthemeluesin e Nike, Phil Knight. Viola Davis, Jason Bateman, Chris Tucker dhe Marlon Wayans kanë nënshkruar gjithashtu./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.