• |
ide | kryesore

Berisha flet për akuzat në Primaret e PD

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
primaret

Kryetari i PD-së, Sali Berisha ka folur për akuzat e disa kandidatëve në Primaret për manipulime apo përcaktim të fituesit nga qendra. Berisha i ka hedhur poshtë akuzat.


“Në mënyrë absolute nuk ka pasur asnjë kandidat nga Sali Berisha dhe kryesia e PDs-ë. Se çfarë kanë kuptuar ata kandidatë unë nuk e di se cila është. Ky komision ka bërë një punë të jashtë zakonshme me listat. A ka pasur emra socialistë në ato lista unë nuk e vë dorën në zjarr.


Ne jemi kjo shoqëri që jemi. Kandidati mund të ketë njohje dhe miq socialistë dhe i fton që ta votojnë në PD dhe zgjedhje të përgjithshme. A kanë qenë një problem këto raste? Jo nuk kanë qenë problem. Mund të ketë ndodhur, por nuk ka ndikuar. Nuk përjashtohet mundësia që ndonjë socialist të ketë votuar, por jo nga Rilindja. Ajo është një sekt supermafioz” – tha Berisha.

“Unë me këtë rast, dua të theksoj se, sot ishte hera e pestë që nga 18 dhjetori 2021, që anëtarët dhe anëtaret e PD-së, sot dhe simpatizantët e saj, folën vendosën dhe firmosën me votën e tyre. Nuk besoj se të ketë një forcë tjetër politike gjëkundi që në një hark kohor 12 mujor, të ketë ushtruar me të gjithë anëtarësinë e saj, 5 herë votën e tyre” – tha Berisha për primaret. ©LAPSI.al


7 Comments

 1. Që në nisje të procesit në Tropoje u denoncua se 600 anëtarë u hoqën nga lista në mënyre të beftë , ndërsa në Kamëz u hodhën akuza se demokratet ishin zëvendësuar me socialistë. Në dy bashkitë bastion të demokratëve kandidatët që ngritën alarmin u tërhoqën nga gara.Tani amerikonet do ta heqin non graten o spiuni komunist salih metaj

   1. Nuk ka shanse, te manipulohen votimet ne partin e lexhendes.
    Jo per gje po nuk eshte nevoja.
    Pse te manipuloj kur thjesht mjafton nje leter, ne cdo deg partie neper rrethe.
    Ketu do jet ky.
    Atje do jet ai.
    Kaq e thjesht eshte. Mos i bini ne qaf kot lexhendes se manipulimit.

 2. Ore prap te lugati opozites vemendja, non grata aq shume ka mashtruar sa nuk i besoj me as kur mund te thote nje here te vetme te verteten.

 3. Kam ik nga ajo cerdhe injorantesh qe e ka emrin pd. Qe prej 2001. Dhe pendesen e vetme e kam, qe si me genjeu dhe mashtroi per 10 vjet. Nje komunist. thotë:

  Po kur thot. Jemi me te fort se kurr. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
  Ky eshte revulucion 😂😂😂😂
  Po pse jeni kaq te trash mor aman.
  Vertet besoni, se ai qe ka shkateruar cdo gje ne kete vend. Do mund te rregulloj ndonje gje.
  Ky surrat mut. E prishi partin, ky lapanjoz e vuri lulin. Dhe pastaj e nxori armik te popullit. Sabotator te partis. Hahahahahah Luli Sabotator.
  Luli nuk vesh dot pantallonat e tij. Po ky e dinte shume mire, dhe prandaj e vuri. Qe ta kishte ne komanda. Dhe ta hiqt leht derdimenin.

 4. Kurvat e Fuges ne pune per nje……….sufllaqe te lyer me TUM.Sidomos ai i ores 21:51 (copy-paste) vdes qe ti shkerdhehen robt per Rilindjen e Edvin Miellit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.