• |
ide | kryesore

Hidhet në erë Prestige/ Hysenbelliu: Sulm mediatik dhe personal i Ramës, por nuk më demoralizon

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

IKMT ka hedhur në erë me 70 kg tritol “Prestige Resort”, një ditë para se Gjykata Administrative të jepte vendimin.


Në një lidhje direkt me News24, ka folur për herë të parë Presidenti i “Hysenbelliu Group”, Irfan Hysenbelliu, u shpreh se kjo është një hakmarrje jo vetëm mediatike por edhe personale ndaj tij e kryeministrit Edi Rama.


“Unë jam i qartë për gjithçka ka ndodhur sepse e njoh shumë mirë trurin e Ramës. E njoh prej kohësh. Kemi qëndruar së bashku shpesh dhe unë u prononcova tani sepse nuk doja të ndërhyrja më parë në këtë proces që kishte zgjedhur. Eshte një akt ekstrem, hakmarrje televizive dhe personale. Ky veprim që bëri sot që mua nuk do të thotë se më demoralizon, përkundrazi, kam provuar edhe 97’. Atëherë i humba të gjitha dhe u ringrita. Me këtë që ka bërë sot kryeministri, tregon si do ta zhvillojë këtë vend.

Unë do vazhdoj këtu, fëmijët e mi erdhën këtu dhe kanë marrë një vendim që ata duan të investojnë. Unë u them të ikin nga ky vend dhe të investojnë në vende të tjera. Me një njeri të tillë nuk mund të shkojë vendi para”, u shpreh ai.


7 Comments

  1. Irfani zere se e ka shit resortin, leket do jepen koker me koker. Keshtu beri show ky psiqiku edhe me pallatin e lul braves ne vlore dhe te gjithe moren leket mbrapa.

  2. Hysenbelliu nje burr i squt shume. Te na tregoj se si i beri leket. Qe te bejm dhe ne.
    Kokrra e injorantit. Qe na shet dengla, dhe pordh.
    Rri e mos u ndje o trap. Se ty po tu fut drejtesia. Ti kthehesh ne origjin. Dhe breket duhet ti marrin.
    Rri mos u ndej o IDIOT.

  3. Idioti je ti qe ke komentuar, ai ka folur shume tamam dhe pa dengla! Rama eshte ne psiqiken me te rende aktualisht, sic kam komentuar dhe me pare ky eshte presion i hapur ndaj te gjithe oligarkeve dhe bizneseve qe te dorezojne para te ky psikopat qe te perfundoje punet per pronat e veta qe po ben ne Durres, Vlore, Pogradec, Butrint etj. Kur ky zhduk nje super bos kumari qe ka qene edhe element kriminal duke e shkrire ne vaske acidi, cfare mund tu beje te tjereve! Ky eshte me vdekjeprures se Enver Hoxha, eshte rrezik per jeten edhe te atyre qe e mbeshtesin se do tu haje koken nje dite!

  4. Shkëlzen Berisha ka hapur televizion në një “regjim tjetër”, ne atë të Edi Ramës, i cili së pari i shkon vetë i pari si mysafir në televizion, nuk i pyet kurrë ku u gjetën milionat që investohen aty, nuk merret kurrë me të shkuarën korruptive të drejtorëve formalë, nuk kontrollon borderotë e dyfishta të gazetarëve që shesin moral publik, nuk rreh njeri, nuk djeg redaksi, dhe mbi të gjitha, nuk ndjehet i frustruar pse ata ekzistojnë ashtu si janë.Vazhdo luften ti spiuni i metaj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.