• |
ide | kryesore

IKMT hedh në erë “Prestige Resort” me 70 kg tritol

-Instant, Lajme, Të fundit

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit në bashkëpunim me forcat e Policisë së Shtetit dhe forcat xheniere shembën  para pak minutash me shpërthim të kontrolluar objektin 7 katësh në vijën bregdetare të Kavajës, “Prestige Resort”.


Për këtë operacion, në trupin e objektit forcat xheniere kanë hapur 730 furnela (vrima) ku do të montohen 70 kilogramë lëndë shpërthyese si dhe 4 mijë metër linear fitil. Inspektorët e IKMT dhe policisë së Shtetit kanë marrë të gjitha masat për perimetrin e sigurisë dhe lajmërimin e banorëve të zonës.4 Comments

  1. Eh,more Konice! Vete nuk jetove ne Shqiperi,por i njohe me rrenje shqiptaret. Ja,kjo pamje rrenqethese,tregon kafsherine e rilinddjes,se Rames!Ke,c;ke me pronarin,pas kaq viteve,te eteket dhe shemb nje mbrekulli,shemb nje pune te mbrekullushme,shemb nje vlere te konsiderushme,shkaterron cdo paisje qe ndodhej,brenda kesaj mbrekullie.Vetem shkaterrim,ka ne mendje Rame rilindasi,ashtu sic e ka edhe mendjen e vete,krejtesisht te shkaterruar.Shkaterron ndertime,sidoqofshin,apo te kujtedoqofshin ato,kerkon te shkaterroje edhe te tjeret,jasht Shqiperise,duke bashkepunu,me serbet fashiste te Beogradit.Shemb portet dhe,dhe cdo media qe i del kunder.Po me ndertimet,c’pati,ky skizofren-do te thoshte plaku i shkrete ne filmin e vjeter shqiptar.Shkaterroi kundershtaret,qe vete e kane fajin,qe ti,more i shkaterruar mendsh,te jesh ne ate pozicion bunker,por ndertimet,mos i hudh ne ere,se nuk jane badiava,si ato qe ti me vella e familjen tende qe bere pasurine marramendese qe ke! Shqiptare,mos shani kot Konicen,qe flet keq per ne,shqiptaret,por shani me rrenje vehten tuaj,qe lejoni nje psikopat me mendje te shkaterruar,te shkaterroje gjithcka,mallin tuaj,djersen tuaj,mundin tuaj deri edhe jeten tuaj.Mallkuar qofshim,po e elejuam ede me tej,ne cmendurine e tij,kete te cmendur!!!!

  2. Shkëlzen Berisha ka hapur televizion në një “regjim tjetër”, ne atë të Edi Ramës, i cili së pari i shkon vetë i pari si mysafir në televizion, nuk i pyet kurrë ku u gjetën milionat që investohen aty, nuk merret kurrë me të shkuarën korruptive të drejtorëve formalë, nuk kontrollon borderotë e dyfishta të gazetarëve që shesin moral publik, nuk rreh njeri, nuk djeg redaksi, dhe mbi të gjitha, nuk ndjehet i frustruar pse ata ekzistojnë ashtu si janë.O loqe qe permend konicen,nderto me leje,paguaj taksat per 32 vjet dhe nuk te ben asnje asgje,por kysenballiu lepirjen donte ta zevendesonte me pa drejtesi dhe ky eshte njeriu me i ndyre,per keto shkruante Konica i madh o shpellkar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.