• |
ide | kryesore

Iranianët nxjerrin të tjera të dhëna dhe tallen me Ramën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
iranianët

Iranianët që hynë në sistemet shqiptare nuk ndalen. Mbrëmjen e së dielës ata publikuan listën e zgjedhësve. Bëhet fjalë për një databazë prej rreth 741.8 MB. Ajo përmban mijëra emra qytetarësh.


Lapsi.al e ka siguruar dosjen e plotë. Aty janë të dhënat gjenerale si emri, mbiemri apo dhe datëlindja e qytetarëve. Të përcaktuara janë edhe bashkia që ata i përkasin.


Në disa prej tyre shkruhet se janë pjesë e votuesve në vitin 2015. Në shumë të tjerë nuk përcaktohet. Në faqen e tyre në Telegram, grupi hakerave “Homeland Justice” ka bërë ironi edhe Ramën që kishte deklaruar se “të dhënat e tyre janë të fotomontuara”.

“A besojnë ende politikanët tanë të korruptuar se ne nuk kemi akses në të dhënat thelbësore?!” – shkruajnë iranianët.

Deri tani hakerat iranianë kanë nxjerrë të dhënat e kryeministrit Edi Rama, kreut të SHISH, Helidon Bendo, ish-drejtorit të policisë Gledis Nano. Më pas ata publikuan listat e punonjësve të SHISH si dhe të punonjësve të policisë. ©LAPSI.al


LEXO EDHE: Ne do i themi “JO” urdhërit të prokurorisë

Kronologjia/ Si u dorëzua qeveria përballë piratëve kibernetikë


9 Comments

 1. Po ça iranian flisni ? Iranianet jane kamikazet mavi te palloshit . Me 1001 pislliqe palloshi na del i lare enga keto vjedhje te dhenash , a eshte e mundur ? Kush e vodhi timsin kur funksionon me entranet? O milet iranianet jane kurvat mavi qe jua qifsha librin e shtepise deri ne 700.000 breza.

 2. Lista e zgjedhesve eshte publike. Eshte detyrim te afishohet (ato letrat qe ngjiten neper dritare shkollash).

  Qenkan lodh kot iranianet kete here

 3. Që në nisje të procesit në Tropoje u denoncua se 600 anëtarë u hoqën nga lista në mënyre të beftë , ndërsa në Kamëz u hodhën akuza se demokratet ishin zëvendësuar me socialistë. Në dy bashkitë bastion të demokratëve kandidatët që ngritën alarmin u tërhoqën nga gara.Ruset dhe salihu paguajne per kete por thuhet iranianet,ky ishte hakerim i forte tani rrezohet qeveria

 4. Ua ua ua… na paskan degjeneruar iranianet!

  Ndaj te dashur vellezer opozitare:

  Me 6 Dhjetor, t’i japim shtytjen fatale Rames… me vazeline ne dore. Na prij doktor!

 5. Ky palloshi vasal sorosian e flliqi Shqiperine ne cdo aspekt.Vetem di te tundet dhe shkundet si gallosh nen efektin e opiumeve. Duhet shporur me pahir.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.