• |
ide | kryesore

Primaret/ Berisha: Rama e ka kthyer PS-në në origjinë, parti mafie dhe terrorizmi

-Instant, Lajme, Të fundit

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha ka folur për mediat pasi ka votuar për procesin e Primareve brenda forcës politike që ai përfaqëson, Berisha e ka cilësuar këtë proces si më të rëndësishmin për Shqipërinë që nga sjellja e pluralizmit politik në vend, ndërsa ka folur edhe për kryeministrin Rama, për të cilin tha se e ka kthyer PS-në në origjinë dhe në një parti të mafies e potencialisht të terrorizmit.


“Rama e shndërroi PS-në, e ktheu në origjinë partinë e njishit, mafies, parti potencialisht e terrorizmit dhe gjithë negativitetit që mund të ketë një komunitet që vepron si shpellë mafioze. Edi Rama është i vetmi në Europë që ka përjashtuar votën e lirë nga partia e tij. Në këtë kontekst ky zhvillim është një rreze e fuqishme shprese për rivendosjen e saj në Shqipëri. Ky moment, y zhvillim pas krijimit të pluralizmit politik në vend shënon aktin më madhor në historinë e Partisë Demokratike. Kjo shënon hapjen më të madhe në tërë historinë e një force politike shqiptare.


Nuk janë 6 bashki pa garë, nuk janë me një kandidat, dhe po të jetë me një kandidat është referendum. Nuk thuhet se ai kandidat u caktua nga Sali Berisha. Kryesia e PD dhe kryetari i saj nuk kanë ndikuar te asnjë kandidat që ka dashur dhe ka paraqitur kërkesën që ai të tërhiqet nga gara. Ka një degë që nuk po zhvillohen dhe do zhvillohen në të ardhmen me vonesë, por kjo nuk e errëson madhësinë e këtij procesi. Janë 3 degë veç Malësisë së Madhe që janë në diskutim për koalicione me aleatë”, tha Berisha.


20 Comments

  1. Kam bindjen e plot. Qe mos te na kishte ren per pjes ky shkerdhat burr ne vitet 90.
   Do ishim 30 vjet para tani.
   Nje jet kerkon konfrontimin gjak dhe vdekje.
   Mallkur qofsh o sali berisha

 1. Për lexuesit e Lapsit :
  Primaret e SRB po dështojnë. Kaloni në faqe të tjera alternative dhe do të mësoni se votimet për kandidatët e PD , po çfaqin fytyrën e vërtetë, se PD nuk ndryshon kurrë për mënyrën e manipulimit të zgjedhjeve.

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   O rrotë kari po pse ti mut anonimi dhe ata faqet alternative qenkan më të besueshme se Lapsi?!!!!!

 2. Me mire si rama sesa si mul noka o berisha .
  Palloshi thote kete e di une dhe pike ndersa ti thua e vendosni ju dhe ne fund e vendos mul noka me nje kompani te korruptuarish . Berisha , po nuk bere ndryshime ne struktura , ne menyren e organizimit dhe sidomos po nuk pati pasterti e ke te kote .

  1. sot është dita të merrni atë që keni gatuar me duart tuaja, të përçmoheni nga Sali Berisha dhe enturazhi i tij. Nuk është as hera e parë as e fundit. Sepse vetëm këtë sjellje meritoni.

   Nuk besoj se do ketë reflektim. Nuk ka reflektim për krimet e komunizmit, jo më për këto makinacione të Saliut.

   Ka gjithmonë një justifikim dhe ju këshilloj ta shtyni edhe ca kohë me këtë: Doktori nuk di gjë, e ka bërë Muli me mendjen e tij. Përpara!

 3. merrja i here ne goje Edi Rames o dordolec vucidoli Komunist dhe agjent serb ke qene dhe ashtu do mbetesh dhe shqiptaret e dine kete

  1. Kjo parti (PK=PPSH=PS) ka qenë një mallkim i vërtetë i ketij vëndi. Asgjë pozitive nuk ka sjellë historikisht. Do shkoj në analet e historisë si një organizatë antikombëtare dhe fole të degjeneruarish.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.