• |
ide | kryesore

Alimehmeti tërhiqet nga balotazhi i primareve në PD: Anëtarësia foli pro Belind Këlliçit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Mjeku Ilir Alimehmeti është tërhequr nga gara e Primareve. Në një dalje për mediat së bashku me ‘rivlain’ e tij në garë, Belind Këlliçin, mjeku bëri të ditur se anëtarësia foli me votën e saj.


“Jemi këtu më pak se 24 orë nga Primaret ku anëtarësia shprehu vullnetin me votë për herë të parë, në respekt të votës e duke falënderuar çdo votues, për një proces që shkoi pa asnjë vërejtje, u numërua me transparencë të plotë. Që në fillim kam qenë i bindur që rolin kryesor duhet ta kishte anëtarësia që dje foli pro Këlliçit. Ju kam dalë zot që sido të shkonte do t’i isha në krah. Kjo është shenja e parë, të njohësh votën e ta respektosh. Do vijojmë punët përkundrejt fitores në 14 maj”, u shpreh ai.21 Comments

  1. Me pak llafe, vota gri na la shenden.
   Doktori ishye i vetmi qe mund te merte vota te atyre qe as kishin ndermend te votonin.
   Tani te mbledhim votat e militanteve. E ti frym ne byth.

   1. “””La libertà
    non è star sopra un albero
    non è neanche il volo di un moscone
    la libertà non è uno spazio libero
    libertà è partecipazione

    Vorrei essere libero come un uomo

    Come l’uomo più evoluto che si innalza
    con la propria intelligenza
    e che sfida la natura con la forza
    incontrastata della scienza

    Con addosso l’entusiasmo di spaziare
    senza limiti nel cosmo
    è convinto che la forza del pensiero
    sia la sola libertà”””

 1. Ja bene gungen alimehmetit te shkrete dhe lane krricin qe duket si 50 vjec. Gjynah se iliri qe shpresa vetme qe te merreshin vita nga njerezit e pperfshire ne politike

  1. Alimehmeti me keqardhje them se u keqperdor ashtu sic din te pedhose Berisha. Eshte naiviteti politik i doktorit te ri apo borxhi qe familja e tij i kishte doktorit plak qe i beri mamane rektore te mjekesise kete e din vetem Iliri. Nje gje eshte e sigurte qe reputacioni dhe ylli i doktorit te ri eshte venitur dhe do te doje kohe te rikuperohet.

 2. Quna, quna… ta transformojme dhimbjen ne force: le te dalim te gjithe se bashku ne protesten-manifestim para Kryeministrise te therritur nga Sali Birisha ne 6 Dhjetor, me Vazeline ne dore!

  Forca Quna. Shpresa vdes e fundit!

 3. Çkeni more qyrraveca mavi se kush zgjidhet ne pd ,te pakten pd ben zgjedhje mire apo keq po ripjerdhja qe ka qe ne kohen e tosit ska bere asnje lloj gare keshtu qe mbyllemi kamaren e qelbur bajga komuniste.

 4. Jorga Moterqir Pallkari se mbaka dot karin ne bythe pa vazeline se i djeg keshtu qe plotesojani deshiren cuna dhe tja meshojme te gjithe qe ti vijne trute ne vend

  1. Jo mo plak. E paske kuptuar gabim.

   E kam fjalen per karin e rradhes qe do hani ju neser mqs. e keni treguar veten tashme qe jeni kokrra bytheqirash qe vetem lehni si Buce dhe pastaj te hani karin.

   Dhe thjesht po ju keshilloja qe te merrnit Vazeline me vete ne menyre qe te lyenit vrimen e anusit perpara aktit manifestues.

   Por nqs. doni ta hani ne te athate, kush jam une we t’ju gjykoj?! Cdo njeri mund te beje cfare te doje me bythen e vete.

   Keshtu qe shkoni qihuni si te doni!

 5. Ca militantesh injorante. Vine belind jevgun ne vend te ilirit qytetarit. Breshka do ferren want vlla, ai stan ate pocaqi ka

  1. Dr Alimehmeti si demokrat e patriot që është ju nënshtrua rregullit bazë, votimit.Dhe si një intelektual klasi pranoi që s’ja doli dhe mbi të gjitha do t’a vazhdojë betejën si grup.E pastaj boll me këtë votuesit gri që personalisht për mua janë njerëz që gjithë këtë periudhë nuk janë në gjendje të kuptojnë se ku është e mira e ku është e keqja.Jane vetëm oportunistë dhe me këtë ves shkatërruan vendin duke sjellë një mostër në pushtet si Rama.E vërteta është se ky grupim ka patur interesat e veta vetëm me Ramën që më rrugë antiligjore i ka grumbulluar rreth vetes.Si dëshmitar mund të them që dhe një pjesë e madhe e tyre që dikur ishin demokrat na shiten “grupimi gri”dhe kanë marrë shumë përfitime nga Rama dhe e kanë mbështetur atë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.