• |
ide | kryesore

Angelina Jolie sulmon sërish Brad Pitt

-Instant, Paparazzi, Slider

Angelina Jolie ka sulmuar sërish Brad Pitt në lidhje me pronësinë e verës së tyre Chateau Miraval.


Brad akuzoi fillimisht  Jolie se kishte shitur pjesën e saj të kantinës me qëllim që të ‘shkaktonte dëm’ me dashje duke hyrë në shitje me një ‘të huaj’.Sipas RadarOnline.com, i  Angelina i kritikoi pretendimet e Brad si ‘të pavlera, keqdashëse dhe pjesë të një modeli problematik’ pasi ekipi i saj ligjor dha një përditësim të betejës ligjore këtë javë. “Akuzat e Pitt se ai dhe zonja Jolie kishin një kontratë të fshehtë, për shitjen e interesave të tyre në pronë, është drejtpërdrejt në kundërshtim me të dhënat e shkruara .


Ndërkohë, përdoruesi i TikTok @magshrts së fundmi ndau një email në të cilin Jolie shpjegoi vendimin e saj për të shitur pjesën e saj të verës.“Është vendi ku i sollëm binjakët në shtëpi. Vendi ku u martuam mbi një pllakë në kujtim të nënës sime”, tha ajo.

“Një vend ku mendoja se do të plakesha. Është gjithashtu vendi që shënon fundin e familjes sonë – dhe një biznes që përqendrohet rreth alkoolit. Unë nuk mund të përfshihem më, publikisht apo privatisht, në një biznes të bazuar në alkool. Ajo dëmtoi kaq thellë familjen tonë.”

Angelina shtoi se shihte “dy rrugë përpara”, e para ishte një “shitje e plotë” që ajo do të mbështeste në një përpjekje për të “larguar nga ky kapitull i vështirë dhe i dhimbshëm në jetën tonë”. Ajo vazhdoi; “Alternativa është blerja e plotë e pjesës sime nga ju, familja Perrin ose bashkëpunëtorët tuaj. Sido që të jetë, besoj se duhet të ecim përpara në mënyrë që të shërohemi ‘./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.