• |
ide | kryesore

Mbytet varka me migrantë në ujërat italiane, 4 të zhdukur, mes tyre 2 fëmijë

-Instant, Lajme, Planet

Një varkë 6 metra e gjatë është mbytur mbrëmjen e djeshme në ujërat e Lampedusas, Itali.


32 migrantë, përfshirë 3 gra u shpëtuan nga anija patrulluese CP 327 e Rojës Bregdetare.


Mediet italiane bëjnë me dije se 4 persona janë ende të zhdukur, përfshirë dy fëmijë të moshës 6 muajsh dhe 6 vjeç.

Dy personat e tjerë janë burra dhe nuk ka asnjë lajm prej tyre.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.