• |
ide | kryesore

Mediat serbe: Berisha dhe ekstremistët shqiptarë, protestë kundër Vuçiçit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
vuçiçit

“Berisha dhe ekstremistët shqiptarë po përgatisin protesta të mëdha kundër Vuçiçit”. Me këtë titull gazeta serbe “Novosti” ka publikuar një lajm mbi protestën që opozita mban nesër në Tiranë.


“Rrethet ekstremiste në Shqipëri, të udhëhequra nga ish-kryeministri dhe lideri aktual i Partisë Demokratike, Sali Berisha, po përgatisin demonstrata të mëdha kundër presidentit serb Aleksandar Vuçiç, i cili nesër vjen në Tiranë për Samitin e Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor” – shkruan “Novosti që citon burime të saj jozyrtare.


“Sipas informacioneve tona, Berisha dhe qarqet nacionaliste të mbështetura nga ekstremistët nga Kosova dhe Metohia po planifikojnë një tubim masiv në mesditë në rrugët qendrore të qytetit për të shprehur pakënaqësinë e tyre për faktin se njeriu i parë i vendit tonë viziton kryeqytetin (shqiptar).

Synimi është të shkaktohen incidente, por edhe t’i dërgohet mesazh mysafirit nga Beogradi se nuk është i mirëpritur, sepse këto qarqe në Shqipëri e shohin Vuçiqin si trurin e Ballkanit të Hapur, që sipas tyre është sinonim i supremacisë ekonomike dhe politike të vendit tonë në të gjithë rajonin..

Kujtojmë se kjo nuk është hera e parë që Berisha organizon protesta kundër ardhjes së presidentit tonë në Tiranë. Ekstremistët shqiptarë protestuan edhe vitin e kaluar, më 20 dhjetor, për shkak të vizitës së Aleksandër Vuçiçit në Shqipëri” – thuhet në shkrim. ©LAPSI.al


14 Comments

 1. Sikur ta dija. Kane dite qe e pergatisin serbet kete skenar. Biles dhe per prononcimit te Zana kurves aktivistes i kane bere jehone. Agjentet serb gjysma e te cilve dine shqip monitotojne cdo detaj per te na ulur dhe fyer me dissinformacione, ndersa qeveritaret tane flejne mbi dafina dhe miliardat e vjedhura nga taksapaguesit.

 2. Nje arsye me shume per te protestuar kundra aleances se mafjes srosiane rilindase dhe derrave gjakatar te Shumadise.

 3. Nje dite do perballemi liri a vdekje me keta monstra, prandaj mos flini gjume se lumi fle hasmi jo. Vdekje Serbise dhe mekembesce te tyre ne shqiperi. O vdekke o liri.

 4. Edhe une ne proteste neser dhe do pergatise we ne menghes nje pankarte. Serbe gjakatare dhe rusofile kerkoni falje ose heshtni, ndryshe do ku qijme motrat dhe kurvat qe keni ne shtepi. Gjaku i derdhur nuk behet uje dhe nuk falet!

 5. Sala, suksesi me i madh i spiunazhit botërore! Agjenti i udb-së me alias “Penicilina” i dosjes “Bisturia”

 6. ahhahhaahh lojrat e serbise

  Sali berisha dihet publikisht qe eshte dhe ka qene agjenti i serbise dhe UDB-se.
  emri i agjentit eshte penicilina.

  o njerez kuptoni kush eshte sali berisha dhendri i serbise, vrasesis i shqiptareve, shfarosi familjen e nderuar haklaj ne tropoje. ptuuu race serbi

 7. Salih Ram Karaxhic nuk proteston kurre kundra serbeve se prej andej paguhet Keto jane filma serb per te mbuluar agjentin e tyre Sot mbrriti ne Tirane serbo boshnjaku Fazllic qe solli dinaret serb per Salih Karaxhicin

   1. Desaret dukesh që je filoserb e antishqiptar pavarësisht se prezantohesh me emrin e një fisi të shquar Ilir.Berisha as si kryeministër as si president nuk ka qenë dhe as ka mbajtur lidhje miqësore me asnjë një kryeministër serb si kumandari jot Rama.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.