• |
ide | kryesore

Samiti i BE/ Larje me presion për pllakat para Pallatit të Kongreseve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Me rastin e samitit të BE me Ballkanin Perëndimor, ka nisur edhe përgatitja për t’u shfaqur sa më “europianë” para krerëve të shteteve të Bashkimit Europian. Bulevardi “Dëshmorët e Kombit” ku do të kalojnë krerët e shteteve europiane është dekoruar me flamuj dhe fotot e emrave të shquar të vendeve europiane ndër vite.Për shqiptarët bie në sy foto e Ismail Kadaresë. Dhe për të kompletuar “kartolinën” është urdhëruar edhe një larje me presion e pllakave para pallatit të Kongreseve siç duket në fotot më poshtë.


5 Comments

 1. Do dalim me flamuj neper rruge? Ti presim miqte sic na i do zakoni?

  Po kete Ismail spiunin e vute direkt?! Te kishte marre Nobelin ja vlente.

  1. Sikur ra gjithai shi,nuk i lau sheshet apo duhej nje sebep per te klepsur!
   Kampion jeni per te zhvatur,nuk jua mohon njeri,edhe atje ku s’i shkon mendja njeriu do vidhni.
   Te ishin bere keto pastrime ne kohen e pandemise per te mbrojtur shendetin e popullit (siç beri bota),hajde më,po e pranomim se do futnit ndonji lek ne xhepin tuaj,po tani mbas shiut?!-thua se do lepijne rruget ata,apo po na bejne veze te kuqe!
   Po ju servilet dhe hajdutet e dreqit avazin,se mos ju shpeton ndonje gje pa perlare.
   Ju befshin ilaçe ishalla!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *