• |
ide | kryesore

Princ Harry: Kisha frikë se historia do të përsëritej me Meghan

-Instant, Paparazzi, Slider

Princi Harry kishte frikë se “historia do të përsëritej” kur Meghan Markle u martua me familjen mbretërore.


Në një trailer të ri për dokumentarin , “Harry & Meghan”, Duka i Sussex shpjegon historinë e trajtimit të keq ndaj grave që hyjnë në The Firm.


“Dhimbja dhe vuajtja e grave që martohen në këtë institucion,” thotë Harry ndërsa pamjet e nënës së tij të ndjerë, Princeshës Diana, si dhe kopertinat e tabloideve shfaqen në ekran.”E kuptova se ata kurrë nuk do t’ju mbrojnë,” shton Markle. “Isha i tmerruar,” përgjigjet Harry. “Nuk doja që historia të përsëritej”.

Shërbimi i transmetimit konfirmoi se tre episodet e para të projektit  do të publikohen më 8 dhjetor. Themeluesi i Bot Sentinel, Christopher Bouzy gjithashtu shfaqet në trailer, duke thënë, “Ka të bëjë me urrejtje. Ka të bëjë me racën”.

Traileri përfshin gjithashtu rrëfimin nga Piers Morgan që përshkruan Markl si një “rockyll mbretëror megjithëse qëndrimi i tij më vonë do të ndryshonte dhe ai do të fillonte ta quante Princeshë Pinocchio. Morgan dha dorëheqjen nga “Good Morning Britain” pasi kritikoi intervistën e Markle dhe Harry me Oprah Winfrey. Ai e akuzoi atë se gënjeu për problemet e saj të rënda të shëndetit mendor.

“Unë nuk besoj pothuajse asgjë që del nga goja e sa. Mendoj se dëmi që ajo i ka bërë monarkisë britanike dhe mbretëreshës në një kohë kur Princi Philip është shtrirë në spital është i madh. Sinqerisht i përbuzshëm,” u tha Morgan gazetarëve jashtë shtëpisë së tij në Londër./Lapsi.al

 

 

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.