• |
ide | kryesore

Berisha zbulon detaje: Agresori tha se zbatoi porosinë e një vëllai mysliman

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kreu i PD-së Sali Berisha ka zbërthyer sulmin e bërë ndaj tij sot në protestën e opozitës duke dhënë informacione për autorin.


Berisha tha se ai ka pohuar se ka zbatuar porosinë e një vëllau mysliman, por se porositësi sipas tij është Edi Rama.


Kreu i PD-së deklaroi më tej se 31-vjeçari është bashkëpunëtor i policisë kriminale, i përdorur për rrjetet e trafikut të drogës dhe midis besimtarëve myslimanë.

“Agresori është me origjinë nga Tepelena, jeton prej 20 vitesh në Tiranë. I ka shërbyer policisë kriminale në rrjetet kriminale dhe në besimtarët e xhamisë. Ai u paraqit se zbatoi porosinë e një vllau mysliman. Është i regjistruar kur pohon se unë zbatova porosinë e një vëllau mysliman. Porosia e vëllaut është e një vëllau pa fe, është e Edi Ramës dhe ministrit të tij të familjes Bledi Cuçi. Absolutisht nuk mendoj të jetë kusht tjetër përveç Ardi Veliut, por Ardi Veliu në kupolën e policisë është krimineli që mund të stisë dhe organizojë çdo gjë. Nuk kam prova për Ardi Veliun. Është bashkëpunëtor i policisë kriminale, i përdorur për rrjetet e trafikut të drogës dhe midis besimtarëve myslimanë.

Siç e shihni ky ka fituar, mund të jetë mjekuar nuk e përjashtoj, por e vërteta është që kjo shkresë është parafabrikat për të mashtruar liderët europianë që janë sot këtu. Shkresa nuk ka asnjë datë që nuk ndodh ndonjëherë se kur është lëshuar. Ka për klinikën mjekësore ‘Venis’ dhe për çudinë tuaj as vula nuk ka datë. Është me vula të shuma, por pa data”, deklaroi Berisha.


5 Comments

  1. Bravo Blödi se na kenaqe,

   te gjtha krimet e kryera nga komunistet shqiptare vrasjet , burgimet, internimet, vjedhjet, sekuestrimet etj., etj., etj., etj., etj., etj., si keto jane kryer “ne emer te Popullit”.

   Nuk bere keq qe po ja kujton shoqerise “anes lumit te palare e ne mes te drites te papare” qe s`e njohin, s`e njohin dot apo s`duan ta njohin Historine e diktatures Komuniste ne ne shqiperi.

   Tani ndoshta do te na e mbushesh mendjen se shqiptaret do te hane me luge floriri apo do te kene sherbime shendetesore falas ose do te kete pune per te gjthe e jo papunesi.

   Per kete te fundit duhet me thene ne fakt se diktatori E DRAMA po ja arrin qellimit se cdo nje ne tre shqiptare po bredh rrugeve te europes per buken e gojes e te tjeret i kane hyre detit ne kembe e ne kete menyre nuk figurojne ne listat e te papuneve. (kjo eshte nje forme e te dhierit me shume mencuri apo jo?)

   Por mos u merzit i dashur: Gjerat e mira duan kohen e tyre.
   Une mendoj qe shpejt edhe shqiptaret do ti shohin ato.

   USA dhe EU jane krahas popullit shqiptar arkitektet e historise moderne Shqiptare dhe me e thene te drejten zhvillimet e ketyre viteve te fundit nuk jane aq optimale por jane ne rrugen e duhur.

   Vertet???!!!

 1. Gjithsesi pertej gjithckaje shume keq qe e ka qelluar sepse mosha e tij 31 vjec nuk mund te matet me te saliut qe eshte afer te 80

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.