• |
ide | kryesore

Goditja ndaj Berishës, Topalli: Momenti më i errët në historinë 30-vjeçare të pluralizmit në Shqipëri

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Jozefina Topalli ka reaguar pas dhunës që iu ushtrua ditën e sotme kryedemokratit Sali Berisha. Në një reagim të bërë në rrjetin social, Topalli u shpreh se ky i sotmi ishte një moment i errët për historinë 30-vjeçare të pluralizimit në Shqipëri. Më tej, ajo shtoi se ky veprim vjen pas presionit që ka ndodhur në media, pas blerjes së ish-kryetarit të PD-së, e një sërë çështjesh të tjera të cilat Topalli i rrjeshton.


REAGIMI I TOPALLIT:


Agresioni ndaj Kryetarit te opozites zotit Sali Berisha, kur ai po drejtonte nje proteste kundra pushtetit aktual, eshte nje nga momentet me te erreta ne historine 30 vjecare te pluralizmit ne Shqiperi. Ky agresion eshte vetem politik. Opozita shqiptare natyrisht nuk sjell faqen tjeter ndaj dhunes brutale te ushtruar me te gjitha format ndaj opozites shqiptare e mbi te gjitha mbi kryetarin e saj zotin Sali Berisha. Kjo vjen pas shtyrjes se gjyqit per emrin e Partise Dëmokratike. Kjo vjen pas presionit ndaj medias. Kjo vjen pas blerjes se ish kryetarit te Pd per 10 vite; kjo vjen pasi disa deputete pseudo opozitar perpiqen ne cdo forme te demtojne misionin e shenjte te opozitarizmit. Brutaliteti i pushtetit ndaj kryetarit te opozites eshte pa burrni. Agresioni ndaj kryetarit te opozites ne proteste eshte thelbi i kultures te dhumes dhe i mos pranimit te misionit opozitar! Lironi agresion. Opozita e din kush eshte frumezuesi.


7 Comments

 1. Kjo eshte kurve. Vet militantet e pd e kan cilsuar. Kthehuni ne 2019 2021 dhe lexoni se c kan then per kete. Kurve e shitur tradhtare hajdute.
  Tani me siguri eshte rehabilituar ne preherin e berishes.

 2. i rrahen dashnorin kesaj, normale qe per kete eshte dita me e keqe, se kish par ndonjeher keshtu dashnorin.

  1. Sa per kurva e dashnore,ju jeni kampion,nuk jua merr kush.
   Opozita asnjehere nuk eshte pergojuar,perveç Grides,
   Prandaj mis llapni si llaxhore kot,kur jo vetem jeni te shthurur por jeni ne kuptimin e plote te fjales:baxhella.

 3. Uau , kur u vrane mbi 4000 njerez ne 1997 , nuk te erdhi keq kur u vrane 29 njerez ne Gërdec , nuk te erdhi keq , kur u vrane 4 njerez ne bulevard me urdher te S.B , nuk te erdhi keq. Te gjithe te vdekur vetem urdherusi gjalle qe sot u godit jo per vdekje , ty sot te erdhi keq… Si quhesh ti zonja…

  1. O topall populli nuk i harron krimet tuaja nafta drejt serbis gerdecin lufta e 97ten grushti sesht a gje meritoni litarin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.