• |
ide | kryesore

Incidenti i paralajmëruar/ Berisha qëllohet me grusht nga një person mes turmës

-Instant, Kryesore, Lajme

Protesta e opozitës sapo kishte nisur këtë të martë, kur ndodhi incidenti i goditjes me grusht të kreut të Partisë Demokratike, Sali Berisha. Ai ishte duke ecur nga selia e PD-së drejt bulevardit Dëshmorët e Kombit, i rrethuar nga politikanë dhe truproja të shumtë, kur një person i është afruar nga krahu i djathtë dhe e qëllon menjëherë në fytyrë me grusht.


Siç tregojnë pamjet, Berisha anohet nga forca goditëse në fytyrë dhe më pas bie mbrapsht, ndërsa personi i veshur me një bluzë të kuqe dhe blu, tërhiqet me dhunë nga turma.


Pamjet janë të rënda. I riu që më pas identifikohet si Gert Shehu, 31 vjeç nga Tepelena, tërhiqet zvarrë dhe masakrohet me shqelma dhe grushta nga turma. Shpëton falë ndërhyrjes së Erzen Breçanit dhe shoqërohet në komisariat.

Ndërsa Berisha shfaqet mes demokratëve i gjakosur në fytyrë. Nuk tërhiqet nga protesta, pavarësisht plagës hipën mbi podium dhe u bën thirrje demokratëve të vazhdojnë protestën.

“Uroj që prapa incidentit të sotëm të mos jesh ti. Më 12 Nëntor je shpallur armik. Uroj që mos jesh as ti as ndonjë nga levat e tu apo bastardet që ke. Për këtë që ka ndodhur sot do ti shkojmë deri në fund, por nuk është ky momenti” ishte mesazhi për Edi Ramën, i artikuluar nga Belind Këlliçi.

Ndërkohë, personi që goditi Berishën është shoqëruar në spitalin e Traumës. Nga raportimet e para të gazetarëve, mesohet se kur u pyet nga protestuesit se përse e goditi Berishën, ka nxjerrë disa fjalë të paqarta, se “ishte bindur për këtë gjë”.

Incidenti ka acaruar situatën, ndërsa ishte paralajmëruar më herët nga deputetë socialist të cilët gjithnjë kishin vënë në dyshim situatën e sigurisë në tubimin e demokratëve këtë të martë. Në nën tjetër, disa qindra metra më tej kërcehej vals. Edi Rama kishte organizuar një ambjent festiv për krerët e shteteve të Bashkimit Europian, të cilët qëndrojnë për disa orë në Tiranë./Lapsi.al


64 Comments

    1. Doktori ankohet per nje grusht qe mori ne fytyre!!! Po per ata persona qe Berisha i ka goditur me plumba dhe i ka vrare kur do japi llogari ai?

   1. Thone se Zoti vonon por nuk harrone. Ti Sali ke vrare njerez ,ke vjedhur dhe shkaterruar kete vend dhe kur ligji nuk veprone
    mbi ty eshte zoti ai qe po mer hak.

   1. Shiko foton tu honger makarona me kapuc ylber ne koke dhe thonjte me balte

    Ajo foto eshte tregues i nivelit ordiner

    ka qene gabim. Leji keta ordiner ne batakun qe meritojne

  1. Terroristet islamike te Tepelenes ne aksion me urdher te Rama-Erdogan!
   Bastardet kane nje surrat , ate te Edvin kristaq ……familje qe nuk I dihet babai I vertete Gregut …..

  1. Ca ka ber per shpat ? Fakti qe seshte zari i askujt dhe ua nxjerr te gjitha ktyre mafiozave? I lumt goja! Nje grusht seshte gje per doktorin! Energjia e tij rrjedh nga deshira e mire qe ka qoft edhe per zhgarravina si ju! Burim energjie eshte dhe bravo! Sh respekt per te! Tani shifni ate zarin si u gjunjezohet burrave! Pu pu pu edhe kte na e pan syt! Se di… pa fjal

   1. Kushdo qe i fut nje grusht Berishes, Rames apo Metes meriton respekt. Eshte grusht i popullit se qe te tre jan shushunjat e ketij vendi, i kan pir gjakun ketij vendi e akoma nuk ngopen keta vampir te babezitur, njeri me ropqir se tjetri.

   1. Thone se Zoti vonon por nuk harrone. Ti Sali ke vrare njerez ,ke vjedhur dhe shkaterruar kete vend dhe kur ligji nuk veprone
    mbi ty eshte zoti ai qe po mer hak.

 1. Me nje skenar medioker e duke perdorur nje drogaxhi nga Tepelena, skenaristi nuk kuptoj qe Berishes e rikthyer ne politike per shkak te skenarit me non grata, sot e bene hero te demokrateve…

  Drogaxhiun kamikaz do ta cojne me Josifin, Mertirin, Gugallen e Zoton ne Dubai…

  Kjo eshte Shqiperia reale…

  1. Berisha nuk u dorrezua ne 97 kur cia, udbja dhe sherbimet greke i vune flaken shqiperise nepermjet neokomunisteve te shitur e antishqipetar.

   1. Te mbrojme vlerat europiane me Prof.dr. Berishen.

    Narkoshteti i Rames eshte problem europian tashme. Me qindra mijra djem kane perfunduar burgjeve te europes duke vene koken ne rrezik per cikerima nderkohe qe rama pasurohet me leket e droges.

    Narkoshteti dhe Droga i sherben vetem Rames, po na largojne nga europa

   2. Berisah ishte pjes e lojes po ku merrni vesh ju nga keto pun. Po te mos ishte pjes e lojes, Berisah do ishte harruar me kohe, qe ne 97.

  1. Lapsi.al e ka shume kollaj ta gjeje se kush eshte personi dhe bindjet e tij politike. Te shohin listat e patronazhisteve

 2. Berisha meriton shume here me shume.
  Prof Berisha ka vleresimet me te larta nga presidenti Clinton, Bush dhe Obama, nga sekretarja Clinton , bejker dhe nga blinken dhe zv presidenti biden g

  Figure historike shqiptare

 3. Cdo dite qe kalon eshte nje dite me pak per regjimin e rames.

  Te bashkohemi rreth opozites per te shpetuar veten, familjen dhe femijet tane.

  Rama ka shkaterruar te ardhmen

 4. Ja ti mari sot ne tel. Keta ish presidentet. Do ja ngren tel??
  Opo dashurojeni, terbohuni pas tij. Ta dini qe fundin e ka te trisht.

  1. Ajo që e ben përshtypje është fakti se nusja e dajës së Gert Shehut ka punuar me vite si pastruese e familjes Berisha dhe ky është një fakt i konfirmuar.

   Por përse arriti një person me lidhje familjare të aferta me familjen Berisha të godasë doktorin?

   Janë dy mundësitë. Ose nusja e dajës së Gert Shehut nuk është paguar për punën e kryer dhe në shenjë revolte ky godet Berishën, ose Gert Shehu është person i besuar për të goditur dhe për tu rrahur faqe botës.salihu sakrifikoje fyteren e tij nga nje grusht per te bere lajm,por gjykata nuk dha vendim per PD

   1. Ja dhe skenari i fuges

    Nisja e dajes e komshiut te neymar qe kan qen me jahte afer me dafina zeqirin dhe kusheririn e trete nga mamajate gert shehut ..

    Hajde skenar kari hajde

  2. Qau hallin kalorsit se i varen kembet! Fund te trisht do ta shofesh ti kush do ket! Sh shpejt! Pushteti nuk eshte i perjetshem shoku im! Ka fillim dhe fund! Rama i ka ngjitur shkallet me sh brryla dhe kur te zbresi do thuaej zverkun! Sh shpejt sh shpejt biles! Gjesti me i shpifur qe kam par sot ajo ulja ne gjunje qe se kuptova dhe sido ta rrotullosh tregon nje pjese sh te shemtuar karakteri per nje njeri! Sidomos ky lideri juaj botror hahhahahahha mendon se i ka miq ata qe i erdhen aty po se di ai qe europianet te lajn e te lyn edhe pastak taaaaak nga se pandeh 😂

 5. E mer sal si u legenose e more rruget kshu ne pleqeri, rrezohesh te mikrofoni kongresit, ha dru ne bulevard. Ca be kshu mer sal 🤷‍♂️

 6. Kur ai ka qenë në pushtet i ka bërë të gjitha këto. Duke filluar nga rrahja e Gramoz Pashkos dhe përdhunimi i familjarëve të tij më 1991, vetëm se ishte kritik i tij, e me radhë gjithë politikanët kundërshtarë me të në Partinë Demokratike, përfshi Eduard Selamin, Genc Pollon, Bashkim Koplikun, Dashamir Shehin, Preç Zogajn, Neritan Cekën, Arben Imamin, Edi Ramën, Bledi Gonxhen, Skënder Gjinushin, Kastriot Islamin e parë, Ndre Legisin

 7. Thone se Zoti vonon por nuk harrone. Ti Sali ke vrare njerez ,ke vjedhur dhe shkaterruar kete vend dhe kur ligji nuk veprone
  mbi ty eshte zoti ai qe po mer hak.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.