• |
ide | kryesore

Ice Cube sulmon Warner Bros, kërkon të drejtat për ‘Friday’

-Instant, Paparazzi, Slider

Ice Cube po lufton për kontrollin e ekskluzivitetit të ‘Friday’.


Aktorii cili luajti dhe shkroi  filmin origjinal të 1995-ës, është në bord për të vazhduar projektin, por pretendon se Warner Bros po e ndalon procesin.


I pyetur për të ardhmen e filmave të ‘Friday’ në një episod të fundit të ‘Hotboxin Ice Cube tha;”Nuk e di. Warner Brothers është i çuditshëm tani. Nuk e di se çfarë po bëjnë ata. “Ne do të donim ta kthenim atë.Do të vazhdojmë të përpiqemi t’i bindim ata që duhet ta lejojnë atë. Ne e kontrollojmë filmin”, vazhdoi ai. “Është filmi im, por ata kanë kontrollin e shpërndarjes”.

Kur Mike Tyson e pyeti Ice Cube, i cili ishte gjithashtu producent në filmat , nëse do të kishte menduar ndonjëherë të blinte të drejtat, ky i fundit u përgjigj menjëherë, “Unë nuk do të paguaj për gjërat e mia, kjo është marrëzi,” vazhdoi ai. “Ata duhet të bëjnë gjënë e duhur, ta marrin atë tek ne,  t’i bëjmë fansat të lumtur. Ne mund të bëjmë shumë me të.”

Ice Cube vazhdoi duke thënë se ai ka shkruar dy skenarë për një vazhdim tjetër të së premtes, i cili, nëse do të realizohej, do të dilte më shumë se dy dekada pas filmit të fundit në trilogjinë origjinale.

Dhe ndërsa ai pretendoi se Warner Bros. e hodhi poshtë skenarin e parë sepse “koha nuk ishte e duhur”, ai tha se i dyti “ishte në zhvillim”.”Ata thjesht vazhduan të të jepnin shënim pas shënimi, duke mos ju dhënë kurrë dritën jeshile,” pretendoi reperi./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.