• |
ide | kryesore

Meta akuza Ramës: Pjella më bastarde që orkestron ngjarje të tilla në ditën e Samitit

-Instant, Lajme, Të fundit

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta që në nisje të protestës së opozitës sulmoi ashpër kryeministrin Edi Rama, duke akuzuar këtë të fundit për sulmin ndaj kryetarit të PD-së, Sali Berisha.


Meta e cilësoi Ramën ‘pjellë bastarde dhe skifizofren’.


“Të dashur motra dhe vëllezër, tiranas, shqiptarë kudo ku jeni. Nuk do doja të flisja gjatë, se pata fatin pak javë më parë ta bëjë këtë gjë para jush, por sot besoj se është shumë e qartë; koha e fjalëve dhe fjalimeve duhet t’i lërë vendin kohës së veprimeve të organizuara për t’i treguar vendit pjellës më bastarde të kësaj tokë që orkestron në ditën e samitit europian një ngjarje të denjë për një kryeministër skizofren, delinkuent dhe tradhtar për zbatuesin e platformës së pastrimit etnik.”, tha Meta.


11 Comments

    1. SHQIPTARET JANE SHPELLARE SE NUK KUPTOJNE QE NUK KA PUSHTIM VETEM ME COPA HEKURI POR EDHE PUSHTIM EKONOMIK, DENACIONALIST, KULTUROR, ANTITRADICIONAL, ETJ

  1. Ajo që e ben përshtypje është fakti se nusja e dajës së Gert Shehut ka punuar me vite si pastruese e familjes Berisha dhe ky është një fakt i konfirmuar.

    Por përse arriti një person me lidhje familjare të aferta me familjen Berisha të godasë doktorin?

    Janë dy mundësitë. Ose nusja e dajës së Gert Shehut nuk është paguar për punën e kryer dhe në shenjë revolte ky godet Berishën, ose Gert Shehu është person i besuar për të goditur dhe për tu rrahur faqe botës,pse roja e salihut nuk e ndaloje kete tepelensin apo….?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.