• |
ide | kryesore

Presidenti i Republikës dënon sulmin ndaj Berishës: Të zbardhet sa më shpejtë!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti Bajram Begaj dënon sulmin fizik ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha këtë të martë në protestë. Begaj i konsideron këto akte të papranueshme dhe që bien ndesh me parimet e demokracisë dhe zhvillimin e protestave paqësore. Kreu i Shtetit inkurajon autoritetet të hetojnë këtë rast dhune dhe të zbardhin sa më shpejt dinamikat e ngjarjes.


Reagimi i plotë:


Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Sh. T. Z. Bajram Begaj, dënon sulmin fizik ndaj z. Sali Berisha. Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Sh. T. Z. Bajram Begaj, dënon ashpër sulmin fizik të ndodhur gjatë protestës së sotme të opozitës ndaj z. Sali Berisha, Deputet i Kuvendit, ish-President dhe ish-Kryeministër i Republikës. Presidenti Begaj i konsideron këto akte të papranueshme dhe që bien ndesh me parimet e demokracisë dhe zhvillimin e protestave paqësore. Kreu i Shtetit inkurajon autoritetet të hetojnë këtë rast dhune dhe të zbardhin sa më shpejt dinamikat e ngjarjes. Liria e fjalës dhe tubimeve paqësore janë e drejtë kushtetuese dhe si të tilla duhet të garantohen dhe mbrohen.


8 Comments

  1. edhe kur flisni per presidentin, nxirrni foto te Rames. Sa reklam qe i ben Rames lapsi, nuk e ka kuptuar lapsi qe per Ramen mjafton qe te flietet, pavarsisht ca thuhet ai e konsideron reklam.

  2. Dhunuesi është shoku i sekretarit tënd të përgjithshëm i Barom…
    Flori është agjent i tre shërbimeve.

  3. Kur ai ka qenë në pushtet i ka bërë të gjitha këto. Duke filluar nga rrahja e Gramoz Pashkos dhe përdhunimi i familjarëve të tij më 1991, vetëm se ishte kritik i tij, e me radhë gjithë politikanët kundërshtarë me të në Partinë Demokratike, përfshi Eduard Selamin, Genc Pollon, Bashkim Koplikun, Dashamir Shehin, Preç Zogajn, Neritan Cekën, Arben Imamin, Edi Ramën, Bledi Gonxhen, Skënder Gjinushin, Kastriot Islamin e parë, Ndre Legisin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.