• |
ide | kryesore

Rrëshqitjet e dherave në Kolumbi, shkon në 27 numri i viktimave

-Instant, Lajme, Planet

Të paktën 27 persona kanë humbur jetën në Kolumbi si pasojë e rrëshqitjeve të dherave në Pueblo Rico në Kolumbi.


Një autobus është përfshirë nga rrëshqitjet e dherave pasi një pjesë mali u shemb, duke shkatërruar edhe një pjesë të rrugës që lidh departamentet e Risaralda dhe Choco, një zonë rurale e komunës së Pueblo Rico.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.