• |
ide | kryesore

Rrëzohet avioni ushtarak në Turqi

-Instant, Lajme, Planet

Një avion ushtarak F-5 është rrëzuar të martën në Iconium të Turqisë. Sipas një deklaratë të Ministrisë të mbrojtjes, piloti arriti të shpëtonte.


Sipas informacioneve, motorët e avionit dolën jashtë funksionit pasi u godit nga një zog.

Piloti ndodhet në spital dhe në gjendje të mirë shëndetësore.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.