• |
ide | kryesore

Samiti BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë, firmoset marrëveshja Roaming

-Instant, Lajme, Të fundit

Marrëveshja e parë që është nënshkruar në samitin e Be-Ballkani Perëndimor sot në Tiranë është marrëveshja Roaming. Ajo i hap rrugë nisjes së procesit për heqjen e tarifës roaming mes vendeve të Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor.


Parashikohet që marrëveshja të nis zbatimin më 1 tetor të vitit 2023. Kjo është marrëveshja e parë e nënshkruar, nga 7 që pritet të miratohen ditën e sotme në këtë samit.1 Comment

  1. Shpresojme te mos jete e gjate sa rruga e integrimit edhe kjo rruga e romingut, me i vogli hall i Ballkanit…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.