• |
ide | kryesore

Scholz në Tiranë: Qasje pozitive për integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kancelari gjerman Olaf Scholz deklaroi pas samitit në Tiranë se ai ka gjetur një qasje më pozitive midis anëtarëve të Bashkimit Evropian për perspektivën e anëtarësimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor në bllok, krahasuar me disa vite më parë.


“Jam shumë i sigurt se një lëvizje e re gjithëpërfshirëse ka lindur dhe se skepticizmi që u formulua disa vite më parë nga disa shtete anëtare tani ka ndryshuar në një gatishmëri për ta shtyrë këtë në mënyrë aktive përpara”, u tha Scholz gazetarëve pas samitit.3 Comments

    1. Erdhe ketu ti po saliun se takove. Pse mor, c te ka bere saliu ty. As nuk i the te shkuara.
      Njeri pa kultur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.